Przejdź do treści

Oaza

Ruch Światło-Życie jego potoczna nazwa to ruch oazowy.

Założycielem tego ruchu był ks. Franciszek Blachnicki (24.03.1921-27.02.1987). Charyzmatem oazowym jest odnowa i przebudzenie religijne człowieka, aby mógł służyć drugiemu i szerzyć nową kulturę.

Owocem tego ruchu jest dojrzała świadomość eklezjalna, która wyraża się w przeżywaniu Kościoła w kategoriach „MY”, z tego wyrasta współodpowiedzialność za Kościół.

Oaza na początku miała formację ministrantów, ale z czasem cała młodzież włączyła się w ten Ruch. Także dzieci i rodzice i tak powstały: Oaza Dzieci Bożych i Domowy Kościół.

Zwieńczeniem formacji rocznej (spotkań cotygodniowych) jest wyjazd na rekolekcje letnie. Opiekunem i Przyjacielem oazy był papież Jan Paweł II, który już jako kapłan i biskup odwiedzał oazy, bo bardzo odpowiadała mu taka forma rekolekcji.

Na apel Ojca Świętego powstała Krucjata Wyzwolenia Człowieka, która została proklamowana w jego obecności w Nowym Targu 8.06.1979r.

Spotkania oazowe w naszej parafii odbywają się, co piątek po mszy św. o godz.18.00: poruszamy ciekawe tematy, m.in.: o pielgrzymce do Santiago de Compostella, o wspólnocie „Burego Misia” – grupie pomagającej osobom niepełnosprawnym, o Ruchu Światło-Życie.

Oprócz ciekawych spotkań jest także czas na zabawę: na zaproszenie parafii ze Starołęki uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie andrzejkowej i sami zorganizowaliśmy zabawę sylwestrową w naszej salce. Podczas ferii wyjechaliśmy do Zakopanego.

Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w naszych spotkaniach.