Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                                     I NIEDZIELA ADWENTU

                                                                                                                                 03 grudzień 2017 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent, to czas radosnego oczekiwanie na przyjście Pana. Wszystkich – dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy na Roraty, które odbywać się będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

2. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w środę po mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy.

3. W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. przynoszą książeczki i medaliki do poświęcenia na mszę św. o godz. 12. 30.

4. Młodzież klas III gimnazjalnych zapraszamy na spotkania :

  • Wtorek – Gr. I – godz. 18.00
  • Wtorek – Gr. II – godz. 19.15
  • Czwartek – Gr. III – godz. 19.00

5. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na następny rok. W zakrystii, można nabywać opłatki i świece Caritasu (duża-13 zł., mała-6 zł.).

6. Caritas Parafialna w przyszłą niedziele, będzie zbierać ofiary do puszek przed kościołem na paczki żywnościowe dla najuboższych rodzin naszej parafii. Z bocznych ołtarzy można zabrać Tytki Charytatywne na produkty spożywcze i prosimy o przyniesienie na probostwo lub do zakrystii.(do III niedzieli adwentu)

7. Z racji I – czwartku miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 18. 00 i będzie trwać do godz.21.00 (zakończymy Apelem Jasnogórskim).

8. W Piątek, będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu msze św. o godz. 10.00; 17.00; 18.00. Składka na biedne kościoły w Polsce. „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę łaski dla całego świata”. Słowa te wypowiedziała Maryja do pielęgniarki Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech. W tym dniu, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w godzinach od 12.00 – 13.00. Zapraszamy.

9. Pragnę poinformować parafian, że spowiedź przedświąteczna w naszej parafii, odbędzie się 15 grudnia br.,(piątek) w godz. 9.00 – 10.30 i 19.00 – 21.00.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość niedzielny. Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny. Kalendarz na rok 2018 w cenie 3 zł.

Zmarli: Anna Rezler z Daszewic. Pogrzeb, we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek …