Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

                                                                                                                        21 maj 2017 r.

  1. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie, odbywają się po mszy św. o godz. 17.00. W soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17.30. A, w sobotę dodatkowo o godz. 21.00, Apel Jasnogórski w kościele. Natomiast w Daszewicach nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tym tradycyjnym nabożeństwie.
  2. Święcenia prezbiteratu, odbędą się w czwartek. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za nowo wyświęconych księży.
  3. Zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych, pragnących pogłębić swoje życie duchowe na spotkanie w czwartek o godz. 19.00. Spotkanie na probostwie.
  4. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na inwestycje parafialne.
  5. W przyszłą niedzielę gościć, będziemy ks. prałata Jana Glapiaka. Diecezjalnego opiekuna Wspólnoty Żywego Różańca. Wygłosi kazania na każdej mszy św., będzie możliwość zakupu ciekawych publikacji. A, o godz. 16.00, nabożeństwo różańcowe i spotkanie ze Wspólnotą Żywego Różańca i wszystkimi chętnymi w kościele. Zapraszamy.
  6. Organizujemy wyjazd dla dzieci od 03 – 09. 07. 2017r. , do Olsztyna – Kortowo. Pojedziemy do Malborka. Będziemy w Obserwatorium Astronomicznym oglądać gwiazdy. Gietrzwałd, miejsca objawień Matki Bożej. Wstępny koszt 600zł. Spotkanie dla rodziców dzieci, które chciałyby skorzystać z wyjazdu, w czwartek o godz. 20.00 w kościele.
  7. Już, za tydzień, Festyn Rodzinny w Daszewickiej Szkole. Rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00 na boisku szkolnym. Również w przyszłą sobotę Rodziną majówkę, organizuje szkoła z Głuszyny, od godz. 11.00 – 16.00. Opis atrakcji na plakatach w gablocie. Zapraszają organizatorzy.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki(Fatima oczami Franciszka. O objawieniach w Medjugorje rozmowa z  abp. Henrykiem Hoserem). Gość niedzielny(konstytucja to nie eksperyment. Obcy w obcym świecie). Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość niedzielny.

Zmarła: Kazimiera Kucera z Babek. Pogrzeby we wtorek o godz. 10.00. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…