Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                           NIEDZIELA

                                                                                          ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

                                                                                                         04 czerwiec 2017 r.

1. Biskupi dokonają, we wtorek w Zakopanym na Krzeptówkach, Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce, Niepokalanemu Sercu Maryi. Ten Akt, będzie ponowiony 8 września, w święto Narodzenia Matki Bożej, we wszystkich polskich parafiach. Łączmy się z biskupami, we wspólnej modlitwie.

2. Nabożeństwo do NSPJ, w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00. W soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17.45. Zapraszamy, wszystkich parafian do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie.

3. W drugie święto Zielonych Świątek, tj. w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła w tym dniu msze św. o godz. 10.00; 17.00; 18.00. Zapraszamy parafian do wspólnego świętowania.

4. Dzieci, które uczestniczyły w I-ej Komunii św. w niedzielę, zapraszamy do udziału w białym tygodniu na msze św. od poniedziałku do piątku, przychodzimy: Daszewice i Babki na godz. 17.00. Głuszyna i Sypniewo na godz. 18.00. W sobotę wyjazd dzieci komunijnych do Wielenia Nadobrzańskiego. Wyjeżdżamy autokarami o godz. 9.00 z przed schroniska. Msza św. o godz. 11.30 i powracamy ok. godz. 15.00.

5. Młodzież z klas I i II gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na mszę św. kończącą rok formacyjny do kościoła w czwartek na godz. 19.00. Ze spowiedzi należy skorzystać przed mszami w ciągu tygodnia. (obrazki od spowiedzi zostawiamy w konfesjonale)

6. Pragnę poinformować parafian, że w tym roku Boże Ciało przejdzie tradycyjną trasą: ul. Głuszyna w kierunku Schroniska i z powrotem do kościoła. Rodziny mieszkające na trasie procesji, proszę o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Panów do baldachimu. Prosimy o udekorowanie domów i włączenie się parafian do wspólnej modlitwy.

7. W przyszłą niedzielę, odbędzie się Marsz dla Życia. Rozpocznie się festynem Rodzinnym o godz. 14.30 na Pl. Wolności. A, o godz. 15.45 wyruszy, marsz dla życia do Katedry. O godz. 17.00 zakończy się mszą świętą w Katedrze.

8. Dzieci z klas IV, które obchodzą I – rocznicę Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 12.30 na uroczystą mszę św. Ze spowiedzi należy skorzystać przed mszami w ciągu tygodnia.

9. Modlitwa Różańcowa, prowadzona przez VIII Różę Mężczyzn w środę, półgodziny przed mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy parafian do modlitwy.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny.