Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                   NIEDZIELA ROCZNICY

                                                                                                    POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

                                                                                                           29 październik 2017 r.

1. Nabożeństwa różańcowe do końca października o godz. 17.30.

2. Uroczystość Wszystkich Świętych, przypada w środę. W tym dniu msze święte o godz.: 8.00; 9.40; 11.00. A, o godz. 14.00 rozpoczynamy nabożeństwo żałobne na cmentarzu przy kościele, następnie przejdziemy na cmentarz przy ul. Głuszyna, stamtąd udamy się na cmentarz przy ul. Daszewickiej, gdzie ok. godz. 14.40 odprawimy mszę świętą za wszystkich zmarłych parafian.

3. We, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, które przypada w czwartek, msze święte, w tym dniu o godz. 10.00; 17.00; 18.00. Natomiast różaniec za zmarłych o godz. 16.30 – wymienianki jednorazowe.

4. Wymienianki jednorazowe, będą wymieniane w modlitwie różańcowej od piątku o godz. 17.30.

5. W okresie od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedza cmentarz i wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca świętego.

6. W I – czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. Chorych i starszych odwiedzimy z Komunią świętą w I – piątek i I – sobotę miesiąca od godz. 8.30.

8. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na następny rok i wymienianki całoroczne. Wymienianki jednorazowe można wrzucać do skrzynki przy ołtarzu św. Anny.

9. Pragnę przypomnieć parafianom o opłatach cmentarnych: wody i śmieci za ten rok. Cena się nie zmieniła wynosi 40 zł. Zapraszamy do biura parafialnego.

10. Fundacja Pro Publico i Dyrekcja X LO w Poznaniu, zaprasza na projekcję filmów z cyklu „Kino z wartościami w piątki o godz. 19.00. Miejsce: Aula X LO w Poznaniu na os. Rzeczypospolitej 111, Wstęp wolny.

11. Przychodnia Centrum Zdrowia Rodziny w Kamionkach, ul. Mostowa 12, zaprasza na BEZPŁATNE, badania mammograficzne, kobiety w wieku 50 -69 lat. Mammobus stanie we wtorek – 14.11. br. o godz. 14.00. Można zapisać się Telefonicznie. Numer Tel. w gablocie.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki dla dzieci. Mały Gość niedzielny.