Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                      XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                    02 LIPIEC 2017 r.

1. W czwartek, będziemy gościć uczestników Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Grupa, będzie liczyć ok. 50 osób. Przechodzić, będą ok. godz. 12.00. Przyjmijmy pielgrzymów radosnymi sercami i zastawionymi stołami – tak, jak w latach ubiegłych.

2. W środę przed mszą św. o godz. 18.00, różaniec prowadzony przez I Różę Różańcową. A, po mszy św., nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast w piątek po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne:

  • środa w godz. 9.00 – 10.00
  • piątek w godz. 19.00 – 20.00

4. Msze św. w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień):

  • w dni powszednie o godz. 18.00
  • w niedzielę o godz. : 8.00; 9.40; 11.00; 19.00

5. W I – y czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz.18.00 do godz. 21.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

6. Starszych i chorych odwiedzę z komunią św. w piątek i sobotę od godz. 8.30.

7. Dzieci z naszej parafii wyjeżdżają na wakacje do Olsztyna – Kortowo z ks. Karolem w poniedziałek z dworca PKP, a wracają w przyszłą niedzielę. Życzymy im dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

8. Zapraszam do akcji „Tornister Pełen Uśmiechu” to już kilkuletnia tradycja, którą organizuje Celem jest ofiarowanie wyprawek szkolnych dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin. Uprzejmie prosimy, zależy co kto może: nowe plecaki. Wyposażenie plecaków: farby, akwarele, piórniki, kredki, długopisy, ołówki, bloki, zeszyty, linijki, pisaki, gumki, strugaczki itp. Można przynieść owe akcesoria do końca lipca do zakrystii lub na probostwo.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny.