Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                            XV NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                          16 lipiec 2017 r.

1. Odpust parafialny, ku czci Św. Jakuba Większego Apostoła, obchodzić będziemy we wtorek – 25 lipca – msza św. odpustowa o godz. 18.30. Przed odpustem okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej w dni powszednie przed mszą św. Do szczególnego włączenia się w świętowanie odpustu zapraszamy tych, którzy poniosą sztandary, baldachim oraz dziewczynki sypiące kwiatki, służbę liturgiczną. Sumę odpustową będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. prob. Roman Turoń z Plewisk. Zapraszam parafian i gości na kawę i ciasto do ogrodu przed plebanią po mszy św. i procesji dookoła kościoła. Prosiłbym Panie o upieczenie ciast na odpust parafialny i zapisanie się w zakrystii. A Panie z Caritasu o pomoc.

2. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00 na probostwo.

3. Święcenie pojazdów (samochody, rowery, wózki) w przyszłą niedzielę – 23 lipca br. po Mszach świętych. Tradycyjnie przy głównej bramie kościoła.

4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

5. Festyn rodzinny i zbiórka na rzecz Michała, odbędzie się przy schronisku młodzieżowym w przyszłą sobotę od godz. 14.00 – 21.00. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny. Znajdują się z tyłu kościoła na filarze.

Zmarł: Stanisław Michalak z Głuszyny. Marzena Mazur z Daszewic.  Pogrzeby, już się odbyły. Polećmy, ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…