Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                           XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                            30 lipiec 2017 r.

1. W miesiącu sierpniu Biskupi zachęcają nas do abstynencji od alkoholu. Niech nasza świadoma abstynencja, będzie ofiarą za alkoholików, ich powrotu do trzeźwości i Boga.

2. Istnieje możliwość otrzymania odpustu zupełnego (dla siebie lub osoby zmarłej) Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła parafialnego we wtorek od godz. 12.00 do środy – 24.00. Należy, być w stanie łaski uświęcającej i odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

3. W środę przed mszą św. różaniec poprowadzi II Róża Wspólnoty Żywego Różańca. Natomiast po mszy św. o godz.18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Natomiast w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia po mszy św. o godz. 18.00

4. W I – czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy parafian.

5. Z racji I piątku miesiąca, spowiedź św. od godz. 17.00.

6. Chorych i starszych, odwiedzę z komunią św. w piątek – godz. 8.30 i sobotę – 9.15.

7. W sobotę – z racji 100 – lecia Objawień Fatimskich – nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. Jako wynagrodzenie za zniewagi i bluźnierstwa ludzi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo o godz. 8.00. Zapraszamy.

8. Już dziś informujemy, że Msza św. dożynkowa w Daszewicach przy figurze, odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia br., o godz. 16.00.

9. Parafialny wyjazd do Łeby – nad morze w sobotę o godz. 6.00 z przed kościoła.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki (modlitewnik 5 minut z Bogiem). Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny. Znajdują się z tyłu kościoła na filarze.

Zmarła: Bogusława Janiszewska z Głuszyny. Pogrzeb się odbył. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…