Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                           XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                          23 lipiec 2017 r.

1. Odpust parafialny, ku czci Św. Jakuba Większego Apostoła, obchodzić będziemy we wtorek – 25 lipca – msze św. o godz. 10.00 i 18.30 – odpustowa Przed odpustem okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej w dni powszednie przed mszą św. Do szczególnego włączenia się w świętowanie odpustu zapraszamy tych, którzy poniosą sztandary, baldachim oraz dziewczynki sypiące kwiatki, służbę liturgiczną. Sumę odpustową będzie celebrował i kazanie wygłosi prob. Roman Turoń z Plewisk. Zapraszam parafian i gości na kawę i ciasto do ogrodu przed plebanią po mszy św. i procesji dookoła kościoła. Prosiłbym Panie o upieczenie ciast na odpust parafialny i zapisanie się w zakrystii. A Panie z Caritasu o pomoc.

2. Dzisiaj święcenie pojazdów (samochody, motocykle, rowery, wózki) po Mszach świętych. Tradycyjnie przy głównej bramie kościoła.

3. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 5257,80 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki (co ma Pan Bóg do podróży? Świętość na nowych zasadach). Gość Niedzielny (w ciele i krwi. Wizjoner?) Mały przewodnik katolicki. Misyjne Drogi. Znajdują się z tyłu kościoła na filarze.