Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                        XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                      05 listopad 2017 r.

1. 11 listopada br.- sobota, przypada Święto Niepodległości. W tym dniu msze św. o godz. 00 – za Ojczyznę; 17.00; 18.00. Zapraszamy parafian do udziału w modlitwie za Ojczyznę. Składka z tego dnia jest przeznaczona na Stolicę Apostolską. Po mszy św. w kościele o godz. 10.00. W Daszewicach, będzie złożenie kwiatów pod obeliskiem ok. godz. 11.10, a następnie ok. godz. 11.30, na sali wiejskiej, będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zapraszamy wszystkich parafian.

2. Młodzież Gimnazjalną przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkania:

  • Wtorek – kl. III– gr. I – godz. 18.00; gr. II – godz. 19.15

3. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I- ej Komunii świętej w kościele:

  • wtorek – Daszewice i Babki – godz. 19.00
  • środa – Głuszyna i Sypniewo – godz. 19.00

4. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na następny rok i wymienianki roczne.

5. Zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych na spotkania biblijne, pogłębiające życie duchowe w czwartek o godz. 19.00. Spotkanie na probostwie.

6. Młodzież naszej parafii, zapraszamy do współtworzenia duszpasterstwa młodych. Spotkania zawsze w piątki o g. 19:00.

7. Przypominamy, że kolejna zbiórka dla ministrantów i kandydatów, odbędzie się w sobotę o g. 10:00.

8. Jako parafia, bierzemy udział w programie Caritas Polska „Rodzina rodzinie”. Objęliśmy opieką dwie syryjskie rodziny ( George Tahhan i Ohans Keheian ) na okres 6 miesięcy. Wpłacamy 1020 zł. na ich miesięczne utrzymanie. Zbiórka ofiar do puszek w przyszłą niedzielę przed kościołem.

9. W przyszłą niedzielę, będziemy gościli kleryka z ASD w Poznaniu. W tym dniu, będziemy się modlić o święte i liczne powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Kleryk po mszach św. tradycyjnie, zbierze ofiary przed kościołem na ASD.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki . Gość niedzielny. Misyjne drogi. Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny. Kalendarz na rok 2016 w cenie 3 zł.

Zmarli: Tadeusz Lidziejewski z Daszewic. Pogrzeb się odbył. Mikołaj Szeszuła z Daszewic. Pogrzeb w środę o godz. 10.00. Polećmy, ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…