Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                  IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

                                                                                                                  22 kwiecień 2018 r.

1. W przyszłą niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii kleryków z ASD w Poznaniu z racji niedzieli powołań, będziemy modlić się szczególnie o nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego z naszej parafii. Po każdej mszy św. tradycyjnie klerycy zbiorą ofiary na ASD.

2. Młodzież gimnazjalną z klas II, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania:

  • czwartek – gr. I – godz. 18.00; gr. II – III – godz. 19.15

3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy zamówili alby. Zapraszam do remizy strażackiej OSP na salę w czwartek na godz. 17.00. Tam pani Ewa, będzie wydawać uszyte alby dla dzieci.

4. Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy podjęli się organizacji I – Komunii św. dzieci na spotkanie w poniedziałek o godz. 20.00.

5. Na inwestycje parafialne w zeszłym tygodniu zebraliśmy 5495,20 zł. Wszystkim ofiarodawcom, składamy serdeczne. Bóg zapłać!

6. Spotkanie młodzieży w piątek o godzinie 19:00. Temat spotkania: Co to jest Biblia? Natomiast spotkanie młodzieży 18+ w każdą niedzielę po wieczornej Mszy św.

7. Zbiórka ministrantów młodszych i starszych w sobotę o godzinie 10:00. Natomiast, zbiórka kandydatów na ministrantów w niedzielę o godzinie 12:00.

8. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Paradiso do Gostynia w dniach 26-30 czerwca w Gostyniu. Koszt 160 zł. Szczegóły na ulotkach rozdawanych przed kościołem i u ks. Marcina.

9. Organizujemy wyjście na mecz Lecha dla młodzieży od 13. roku życia w środę 9 maja. Zapisy i szczegóły u ks. Marcina.

10. Dzisiaj OSP w Głuszynie organizuje dzień otwartych drzwi remizy od godz. 10.00 – 15.00. Zapraszają całe rodziny i starszych. Odbędą się konkursy i będzie można wygrać czujniki tlenku węgla i dymu. A dla seniorów, będą rozdawane pudełka życia.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki (dodatek: 5 minut z Bogiem). Gość Niedzielny (Dodatek: Adhortacja o świętości. O. Jacek Salij – o Tradycji i zmianach w kościele). Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość niedzielny.

Zmarł: Robert Smul z Babek. Pogrzeb w poniedziałek na cmentarzu Miłostowo. Msza św. za zmarłego 12.05. br. o godz. 18.00. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…