Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                          XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
                                                                                  15.09.2019 r.

 

 1. Dziś w niedzielę, zapraszamy parafian na 17 Marsz dla Życia, który rozpocznie się na pl. A. Mickiewicza, festynem rodzinnym o godz. 14.30. A o godz. 15.45 wyruszy Marsz dla Życia do Katedry. Zakończy się mszą św. w katedrze o godz. 17.00. Przyjdź i stań za Życiem.
 2. Wszystkich parafian pragnę zaprosić do 33 dniowych rekolekcji przygotowujących do zawierzenia Jezusowi przez Maryję. W środę po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie przygotowujące do oddania się Maryi.
 3. Biuro parafialne w środę będzie nieczynne.
 4. Mamy w parafii II Róże Różańcowa Rodziców, które już działają. Zgłosiło się kilka osób do III Róży Rodziców, ale by Róża mogła działać potrzeba 20 osób. Chętni mogą zapisać się w zakrystii.
 5. Caritas parafialna w zeszłą niedzielę zebrała do puszek na akcję „Adopcja dziecka” 836,80. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać! W dzisiejszą niedzielę składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. A przed kościołem zbiórka do puszek na KUL; WT UAM i szkoły katolickie.
 6. Pragnę przypomnieć parafianom o opłatach cmentarnych: wody i śmieci za ten rok. Cena się nie zmieniła wynosi 40 zł. Zapraszamy do biura parafialnego.
 7. Dzieci przygotowujące się do I – Komunii św. po mszach św. w niedzielę otrzymują „ziarenka”.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. A, dla dzieci: Mały przewodnik katolicki i Mały Gość niedzielny. Można zakupić modlitewnik Róż Różańcowych w cenie 10 zł. w zakrystii

Zmarł: Helena Skrzypczak z Daszewic i Dworzyński Janusz z Głuszyny. Pogrzeby, odbyły się w minionym tygodniu. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE I MŁODZIEŻOWE

 1. Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania dla klas 7. Link do zapisów będzie udostępniony od poniedziałku na stronie www.facebook.com/bierzmowanijakuba. Na podanej stronie pojawią się także informacje dla klas 8.
 2. Młodzież chcącą uczcić rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową poprzez przygotowanie przedstawienia dla parafian zapraszamy na spotkanie dziś po wieczornej Eucharystii.
 3. W każda niedzielę o godzinie 12:00 odbywa się zbiórka dla kandydatów na ministrantów czyli chłopców, którzy ukończyli 6. rok życia.
 4. Krąg Biblijny dla młodzieży i modlitwy kanonami z Taize w piątek o godzinie 19:00.