Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                                  XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                                      19. 09. 2021 r.

 

1. W poniedziałek po mszy św. o godz. 17.00, litania do św. Jakuba, patrona naszej parafii.

2. W środę po mszy św. o godz. 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3.W piątek po mszy św. o godz. 17.00, koronka do Miłosierdzia Bożego.

4, Zapraszamy rodziny na wspólny wyjazd do Borówca. W sobotę – 25.09.br., spotykamy się przy kościele w Borówcu o godz. 10.00. Msza św. w intencji rodzin. Następnie piknik na terenie parafii: zabawy dla dzieci, ognisko z kiełbaskami, coś słodkiego, wspólny śpiew.

5. Seniorzy, którzy chcieliby zwiedzić bramę Poznania wraz z Ostrowem Tumskim we wtorek. Zbiórka na pętli tramwajowej na Starołęce o godz. 9.45. Bilety wstępu są za darmo. Organizatorem jest parafia starołęcka. Osoby zainteresowane mogą się zapisać w naszej zakrystii po mszach świętych.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I – Komunii św.:

  • Grupa I – środa – godz. 19.00
  • Grupa II – czwartek – godz. 19.00
  • Grupa III – piątek – godz. 19.00

7. Dziś składka przeznaczona na inwestycje parafialne.

8. Pragnę podziękować p. Mirosławowi Skrzypczakowi za założenie i sfinansowanie kostki brukowej na jednej z alejek na cmentarzu przy ulicy Daszewickiej.

9. Pragnę przypomnieć parafianom o opłatach cmentarnych: wody i śmieci za ten rok. Cena się nie zmieniła wynosi 40 zł. Zapraszamy do biura parafialnego.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Gość Extra – Prymas i Róża (10 zł.). Magazyn „Tota Tua”. A, dla dzieci: Mały przewodnik katolicki i Mały Gość niedzielny.

Zmarli: Renata Latuszek z Głuszyny. Msza św. i pogrzeb o godz. 10.00, we wtorek. Elżbieta Majcherek z Daszewic. Msza św. i pogrzeb o godz. 11.00, w środę. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…