Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                               XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                            18 listopad 2018 r.

1. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na następny rok i wymienianki roczne.

2. Rodziców dzieci przygotowujących się do I – Komunii świętej, zapraszam na spotkanie w kościele w środę o godz.19.00. Na spotkaniu, będzie przedstawiciel firmy Vestimentum i będzie możliwość zamówienia alb i innych dodatków.

3. W czwartek Krąg Biblijny. Zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie o godz. 18.30 na probostwo.

4. Szkolne Koło Caritasu w Daszewicach prosi o motki wełny. P. Katechetka z uczniami i osobami chętnymi, pragnie zrobić na drutach: czapki, szaliki i rękawiczki i wysłać je na misje.

5. Pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd w piątek o godz. 14.00 z przed kościoła. A, powrót w sobotę ok. godz. 21.00.

6. Parafia św. Antoniego organizuje pielgrzymkę do Francji. Termin od 29.06 – 11.07.2019. Jest możliwość, by nasza parafia się dołączyła. Koszt: 3390 +100 euro/os. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

7. W naszej parafii pragniemy powołać diakonię liturgiczną (czytanie Pisma świętego, modlitwy powszechnej na mszach świętych). Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do któregoś z księży lub osób świeckich którzy po mszach świętych, będą stali przed kościołem.

8. W zeszłym tygodniu kleryk na ASD. Zebrał przed kościołem do puszek 2082,20 zł. Składamy wszystkim parafianom serdeczne Bóg zapłać! Dziś składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. A w przyszłą niedzielę przed kościołem Caritas parafialny zbierać, będzie ofiary do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących parafian.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki . Gość niedzielny. Misyjne drogi. Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny.

OGŁOSZENIA DLA MŁODZIEŻY I MINISTRANTÓW

1.W tym tygodniu swoje spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma młodzież z klas 3 gimnazjalnych. Prosimy sprawdzić skrzynki mailowe.

2. W tym tygodniu nie ma spotkania młodzieżowego w piątek, młodzież wyjeżdża w sobotę na Jump Arenę na Grunwaldzie. Koszt wyjazdu 15 złotych. Zapisy i bliższe informacje dziś w zakrystii u ks. Marcina.

3. W przyszłą niedzielę ukaże się drugi numer naszej parafialnej gazetki.