Parafia pw. św. Jakuba Większego Apostoła – Poznań

www.jakubapostol.pl                                                             I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

                                                                                                                                      21.02.2021 r.

1. Msze św. w soboty i niedziele, są transmitowane z naszego kościoła na YouTubie. Można wejść przez naszą stronę internetową, klikając na pasku transmisja.

2. Droga Krzyżowa w piątek o godz.  16.30 z udziałem dzieci. A dorosłych zapraszamy na godz. 17. 30.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz.16. 00.

4. Na ołtarzach bocznych znajdują się koperty na daninę diecezjalną. Danina nie zmieniła się wynosi 1,70 zł. od osoby. Koperty można wrzucać do skrzynki przy ołtarzu św. Anny.

5. W środę popielcową do puszek na Caritas Diecezjalny zebraliśmy 601.60 zł. Wszystkim ofiarodawcom, składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziś składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na dzieło pomocy Ad Gentes (misje).

6. Zapraszamy rodziców dzieci komunijnych po odbiór alb 1 marca br., o godz. 18.45. Odbiór w zakrystii.

7. Zapraszamy na wczasorekolekcje w terminie 4-16 czerwiec br., do Mrzeżyna (nad morzem) w ośrodku Bogdanka,  ul. Nadmorska 17.W  programie Msza św., namiot spotkania, plażowanie, zwiedzanie (m.in. Trzebiatów-z bazyliką XIV w. , Kołobrzeg/konkatedra z  XIV w./, przejazd kolejką z Pogorzelicy do Trzęsacza). Oraz wiele wspaniałych wspólnych przeżyć ubogacających duchowo i fizycznie. Cena w całości 1500 zł i obejmuje 3 posiłki , przejazd autokarem, który jest do naszej dyspozycji, wycieczki, ubezpieczenie. Zapisy do końca miesiąca z przedpłatą 500zł (podajemy dane personalne). Pozostała kwota po wielkanocy .

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny (Jak zrobić rachunek sumienia) Sztuczna inteligencja przyszłością medycyny). Mały przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

Zmarł: Marian Pernak z Głuszyny. Pogrzeb się odbył. Stefan Siwek z Głuszyny. Pogrzeb w środę o godz. 10.30. Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…