Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                    II NIEDZIELA ADWENTU

                                                                                                                08 grudzień 2019 r.

1. Wszystkich – dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy na Roraty, które odbywać się będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Natomiast dla dzieci ze szkoły podstawowej w: poniedziałki, środy, piątki o godz. 18.00. Zapraszamy parafian do wspólnego przeżywania czasu Adwentu.

2. Dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. , dziś mają poświęcenie książeczek i medalików na mszę św. o godz. 12. 30. Zapraszamy dzieci do kościoła na spotkania we wtorek o godz. 19.00.

3. potkanie grupy męskiej w czwartek w kościele na adoracji Najświętszego sakramentu od godz. 21.15 – 22.00. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn z naszej parafii do odważnego włączenia się do tej wspólnoty.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego i wszystkich chętnych odkrywania Biblii w piątek o godz. 18.30. Zapraszamy.

5. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na następny rok. W zakrystii, można nabywać opłatki i świece Caritasu (duża-13 zł., mała-6 zł.).

6. Biorąc udział w akcji Tytka Charytatywna ,prosimy o przyniesienie produktów spożywczych na probostwo lub do zakrystii.(do III niedzieli adwentu). Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień składka przeznaczona na inwestycje parafialne. W zeszłą niedzielę Caritas parafialny na pomoc w przygotowaniu świąt najbardziej potrzebującym zebrał 1479,60 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać!

7. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch: PADWA – LORETO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – POMPEJE – NEAPOL – ASYŻ – LANCIANO – WERONA. W terminie 17-26 kwietnia 2020. Szczegóły na plakacie w gablocie. koszt pielgrzymki 2500 + 100 euro. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

8. Pragnę poinformować parafian, że spowiedź przedświąteczna w naszej parafii, odbędzie się 20 grudnia br.,(piątek) w godz. 9.00 – 10.30 i 19.00 – 21.00.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość niedzielny. Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny. Kalendarz na rok 2019 w cenie 3 zł. Kalendarz na rok 2020 w cenie 3 zł.

Zmarł: Janusz Lidziejewski z Daszewic. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA DLA MŁODZIEŻY I MINISTRANTÓW

1. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbywają się według podanego na Facebook’u harmonogramu.

2. Zbiórka ministrantów odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 12:30, po niej wyjazd ministrantów i młodzieży do Jump Areny.

3. W poniedziałki, wtorki, środy i soboty po rannych roratach zapraszamy młodzież na wspólne śniadanie.