Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                                              III NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                                                                                                                                                                               26 kwietnia 2020 r.

1. Na mszy świętej i nabożeństwie w naszym kościele może przebywać 20 osób. Zachowujemy wszelkie zasady wynikające z przepisów dotyczących epidemii.

2. Dziś Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ( to jedyna księga, którą czyta się zawsze w towarzystwie jej Autora) – Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego.

3. Nabożeństwa majowe od piątku, w dni powszednie, odbywają się po mszy św. o godz. 17.00. W soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe można organizować jedynie wewnątrz świątyni z zachowaniem norm dotyczących liczby uczestników. Zapraszamy parafian do uczestnictwa w tym tradycyjnym nabożeństwie.

4. W czasie odmawiania modlitwy różańcowej o godz. 20.30, dodatkowo będziemy się modlić od 25.04-.03 maja. br., Nowenną o uproszenie deszczu.

5. W tym tygodniu przypada I – piątek i I – sobota miesiąca. Udajemy się w tym dniu do chorych i starszych z komunią św. Odwiedzimy, tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni. Można to uczynić: Telefonicznie, w biurze parafialnym lub w zakrystii.

6. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w 75 rocznicę wyzwolenia KL Dachau. Pamiętajmy o tych kapłanach w modlitwie.

7. 1 maja w piątek przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msza św. z tej okazji o 10.00.

9. Prosimy parafian o wsparcie jadłodajni prowadzonych przez Caritas diecezjalny, przez złożenie do kosza, który znajduje się w kościele, produktów spożywczych i chemicznych.

10. Pragnę przypomnieć rodzicom o komunikacie z niedzieli palmowej, że w związku z trwającą epidemią, zostaje odwołana I – Komunia św. w terminie 31.05. br. Nowy termin, zostanie podany, gdy dzieci powrócą do szkół.

11. Pragnę podziękować parafianom za ofiary złożone na kościół i daninę diecezjalną na konto parafialne i osobiście. Bóg zapłać!

Prasa katolicka: Gość Niedzielny. Mały Gość niedzielny. Miłujcie się.

Zmarli: Ludosława Kustosz z Głuszyny. Msza św. Pogrzebowa o godz.8.45. Pogrzeb na Miłostowie o godz. 10. 40. Leopold Paul z Głuszyny. Pogrzeb w czwartek o godz. 11.00.