Parafia pw. św. Jakuba Większego Apostoła – Poznań

www.jakubapostol.pl                                                                        III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

                                                                                                                                                15.03.2020 r.

1. W związku zagrożeniem epidemiologicznym, odwołujemy nabożeństwa: Gorzkich Żali. Drogi Krzyżowej. W niedzielę, będzie dodatkowa msza św. o godz. 16.00. Kościół, będzie otwarty w dni powszednie od godz. 8.00 do zakończenia wieczornych mszy św. Można przychodzić indywidualnie na adorację czy drogę krzyżową, różaniec. Na mszy św. nie może przebywać więcej niż 50 osób. Prosimy o zrozumienie powagi sytuacji i dostosowanie się do dekretu ks. Abp. Stanisława Gądeckiego.

Apelujemy o wzajemną sąsiedzką pomoc zwłaszcza dla osób starszych w zrobieniu zakupów, wykupieniu leków itp. W gablocie parafialnej i na osiedlu są wywieszone informacje z numerami telefonów od osób młodych gotowych do udzielenia pomocy.

2. Na dzieło pomocy Ad Gentes (misje) zebraliśmy 772.70 zł. Dziś składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

3. Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana przez naszą parafię, odbędzie się 03.04. br. Rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 19.30 (poprowadzi grupa męska), a o godz. 20.00 msza św. Szczegóły na plakacie.

4. Koperty na daninę diecezjalną zostały wyłożone na bocznych ołtarzach. Danina wynosi 1,70 zł. od osoby. W zakrystii można nabywać paschaliki w cenie 7 zł., które będzie można poświęcić w Wielką Sobotę na liturgii światła.

5. Przed kościołem można nabyć najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Apostoł. Koszt wydruku jednego egzemplarza wynosi 4,30.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Miłujcie się (dwumiesięcznik). Misyjne Drogi. Modlitewnik św. Jan Paweł II –Apostoł Miłosierdzia-wydanie Jubileuszowe cena 15 zł.