Parafia pw. św. Jakuba Większego Apostoła – Poznań

www.jakubapostol.pl                                                                                       II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

                                                                                                                                                                   28.02.2021 r.

1. Msze św. w soboty i niedziele, są transmitowane z naszego kościoła na YouTubie. Można wejść przez naszą stronę internetową, klikając na pasku transmisja.

2. Droga Krzyżowa w piątek o godz.  16.30 z udziałem dzieci. A dorosłych zapraszamy na godz. 17. 30.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz.16. 00.

4. Rekolekcje w naszej parafii od 13 – 17.03.2021 r. Poprowadzi dominikanin o. Wojciech Jędrzejewski OP. Szczegóły w przyszłym tygodniu.

5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 17.00.

6. W I – czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W I – piątek miesiąca spowiedź św. od godz.16.00.

8. Chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w piątek i sobotę od godz. 8.30.

9. Na ołtarzach bocznych znajdują się koperty na daninę diecezjalną. Danina nie zmieniła się wynosi 1,70 zł. od osoby. Koperty można wrzucać do skrzynki przy ołtarzu św. Anny.

10. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 4393,70 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam najserdeczniejsze podziękowania. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na dzieło pomocy Ad Gentes (misje).

11. Zapraszamy rodziców dzieci komunijnych po odbiór “alb” 1 marca br., – Poniedziałek – o godz. 18.45. Odbiór w zakrystii.

12. Zapraszamy na wczasorekolekcje w terminie 4-16 czerwiec br., do Mrzeżyna (nad morzem) w ośrodku Bogdanka,  ul. Nadmorska 17.W  programie Msza św., namiot spotkania, plażowanie, zwiedzanie (m.in. Trzebiatów-z bazyliką XIV w. , Kołobrzeg/konkatedra z  XIV w./, przejazd kolejką z Pogorzelicy do Trzęsacza). Oraz wiele wspaniałych wspólnych przeżyć ubogacających duchowo i fizycznie. Cena w całości 1500 zł i obejmuje 3 posiłki , przejazd autokarem, który jest do naszej dyspozycji, wycieczki, ubezpieczenie. Zapisy do końca miesiąca z przedpłatą 500zł (podajemy dane personalne). Pozostała kwota po wielkanocy .

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki (5 minut z Bogiem). Gość Niedzielny (Zimny prysznic – program ascetyczny dla odważnych mężczyzn. Morsowanie na krawędzi) Sztuczna inteligencja przyszłością medycyny). Mały przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

Zmarł: Bogusław Kruk z Głuszyny. Pogrzeb się odbył. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…