Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                             NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA

                                                                                                        KRÓLA WSZECHŚWIATA

                                                                                                                 25 listopad 2018 r.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas adwentu jest to początek nowego roku liturgicznego. W tym roku roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Natomiast dla dzieci ze szkoły podstawowej w: poniedziałki, środy, piątki o godz. 18.00. Zapraszamy parafian do wspólnego przeżywania tego czasu Adwentu.

2. Chorych i starszych odwiedzimy z Komunią świętą w I – sobotę miesiąca od godz. 8.30.

3. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na następny rok. W środę biuro parafialne nieczynne.

4. Poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritasu, będzie można nabywać od I – niedzieli adwentu.

5. W czwartek spotkanie wszystkich chętnych parafian, którzy mają pragnienie zaangażowania się w parafialną diakonię liturgiczną (czytanie lekcji, modlitwa powszechna podczas mszy św. i inne propozycje). Spotkanie o godz. 19.00 na probostwie.

6. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do: Sandomierza, Lwowa – 2 dni, Święty Krzyż, Kielce – Chęciny. termin wyjazdu 14 – 18.09.2019 r. Koszt 1130 zł. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

7. Parafia św. Antoniego organizuje pielgrzymkę do Francji. Termin od 29.06 – 11.07.2019. Jest możliwość, by nasza parafia się dołączyła. Koszt: 3390 +100 euro/os. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

8. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 6197,42 zł. Wszystkim ofiarodawcom, składam serdeczne Bóg zapłać! Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących parafian.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki . Gość niedzielny. Misyjne drogi. Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny.