Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                                  NIEDZIELA

                                                                                                      NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

                                                                                                              16 czerwiec 2019 r.

1. Nabożeństwo do NSPJ, w dni powszednie do czwartku po mszy św. o godz. 17.00. W soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17.45. Zapraszamy, wszystkich parafian do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie.

2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz.: 8.00; 9.40; 00 – z procesją; 18.00. Po mszy św. o godz. 11.00, przejdziemy tradycyjną trasą: ul. Głuszyna w kierunku Schroniska i z powrotem do kościoła. Rodziny mieszkające na trasie procesji, proszę o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy; Panów niosących baldachim. Służbę liturgiczną, Dziewczynki sypiące kwiatki. Wszystkich niosących sztandary. Prosimy o udekorowanie domów i włączenie się parafian do wspólnej modlitwy.

3. W oktawie Bożego Ciała, procesja dookoła kościoła z mszą św. i litanią do NSPJ o godz. 18.00.

4. Dzieci z klas IV, które obchodzą I – rocznicę Komunii św., zapraszamy dziś na mszę św. o 11.00.

5. We wtorek na zakończenie roku szkolnego Gimnazjum, zapraszamy również rodziców młodzieży gimnazjalnej. Msza o godz.16.30.

6. Składka z dzisiejszej niedzieli, przeznaczona jest na inwestycje parafialne. A, przed kościołem zbiórka do puszek na KUL. WT UAM i szkoły katolickie.

7. Wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lwowa. Zapraszam w piątek na godz. 19.00 do kościoła, będzie oddanie podpisanych umów.

8. Na WT UAM w czerwcu, odbywają się zapisy na Katechistów. Chętnych parafian, którzy chcieliby się bardziej zaangażować w życie parafii zachęcam do zgłoszenia się. Dodatkowe informacje u księży z parafii.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny.

OGŁOSZENIA MŁODZIEŻOWE I MINISTRANCKIE

1. Z uwagi na małe zainteresowanie półkoloniami zapisy odbywają się tylko do dzisiejszego wieczoru, jeśli nie zgłosi się wymagana ilość osób, zostaną odwołane – wiąże się to z koniecznością opłacenia rezerwacji grupowych. Link do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScTbgr9z6aE5igLqzmPiqDkvaPqUzhsKpdb4pW23Lk3l36SYA/viewform

2. W dniu 6 lipca organizujemy spływ kajakowy dla młodzieży i rodzin z dziećmi. Koszt uczestnictwa: dorośli 120 złotych, dzieci i młodzież 100 złotych. Więcej informacji w gablocie oraz w formularzu do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScUBQ1YDJ8d3xSi3ckC8X4t5w33sVVpcVLY7MCCltmd2_3wKA/viewform

3. Spotkanie dla młodzieży wyjeżdżającej na Paradiso odbędzie się dziś po wieczornej Eucharystii na probostwie. Można się jeszcze zapisać, Paradiso odbywa się w Gostyniu od 25 do 29 czerwca, koszt uczestnictwa z pełnym wyżywieniem wynosi 170 złotych. Szczegóły na www.paradiso2019.pl