Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                              NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

                                                                                                                                             27 maj 2018 r.

1. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie, odbywają się do środy po mszy św. o godz. 17.00. A, w czwartek o godz. 17.30. Natomiast, nabożeństwo do NSPJ od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała z mszą św. i procesją o godz. 18.00. W soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17.45. Zapraszamy, wszystkich parafian do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach.

2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz.: 8.00; 9.40; 11.00 – z procesją; 18.00. Po mszy św. o godz. 11.00, przejdziemy tradycyjną trasą: ul. Głuszyna w kierunku Schroniska i z powrotem do kościoła. Rodziny mieszkające na trasie procesji, proszę o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy; Panów niosących baldachim. Służbę liturgiczną, Dziewczynki sypiące kwiatki. Wszystkich niosących sztandary. Prosimy o udekorowanie domów i włączenie się parafian do wspólnej modlitwy.

3. Na Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci. Dzieci I- komunijne naszej parafii zebrały 600 zł. Składam im serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

4. Z racji przypadającego I-piatku miesiąca spowiedź św. w tym dniu od godz. 16.00.

5. W I-piątek i I-sobotę miesiąca, odwiedzimy chorych i starszych z Komunią św. od godz. 8.30.

6. Rozpoczynamy, nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca (związane z objawieniami Fatimskim). Jako wynagrodzenie za zniewagi i bluźnierstwa ludzi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. z nabożeństwem o godz. 8.00 w sobotę. Zapraszamy.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny.

Zmarł: Andrzej Lewandowski z Daszewic. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.30 na cmentarzu Górczyńskim. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA MŁODZIEŻOWE I MINISTRANCKIE

  1. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów odbywa się w każdą niedzielę o godzinie 12:00 – zapraszamy chłopców, którzy byli u pierwszej Komunii.
  2. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19:00.
  3. Młodzież do 18 roku życia zapraszamy w piątek na godzinę 19:00 na spotkanie przy ognisku.
  4. Młodzież z klas 2 gimnazjalnych zapraszamy na indywidualne rozmowy z ks. Marcinem. Szczegóły i zapisy  na Facebooku poprzez stronę bierzmowanijakuba
  5. Spotkania dla młodzieży 18 plus odbywają się w niedziele po Eucharystii o godzinie 18:00. Tematem spotkań jest Apokalipsa św. Jana.
  6. Organizujemy wyjazd młodzieży na Paradiso do Gostynia w dniach 26-30 czerwca. Koszt uczestnictwa 160 złotych. Zapisy i informacje w zakrystii (decyduje kolejność zgłoszeń).
  7. Organizujemy wyjazd dla młodzieży do francuskiej wioski Taize w dniach 21-30 lipca. Koszt wyjazdu 680 złotych. Zapisy i szczegóły w zakrystii (decyduje kolejność zgłoszeń).