Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                                              NIEDZIELA

                                                                                                                   NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

                                                                                                                          30 czerwiec 2021 r.

1. Nabożeństwo do NSPJ, w dni powszednie do czwartku po mszy św. o godz. 17.00. W soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17.45. Zapraszamy, wszystkich parafian do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie.

2. W środę po mszy św. o godz. 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Kan. Benedykt Berkowski i ks. Kan. Feliks Lenort wyrażają podziękowanie za modlitwę i życzenia oraz przybycie do katedry na 60 rocznicę święceń kapłańskich. Wszystkim parafianom składają serdeczne Bóg zapłać!

4. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz.: 8.00; 9.40; 00 – z procesją; 18.00. Po mszy św. o godz. 11.00, przejdziemy tradycyjną trasą: ul. Głuszyna w kierunku Schroniska i z powrotem do kościoła. Rodziny mieszkające na trasie procesji, proszę o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy; Panów niosących baldachim. Służbę liturgiczną, Dziewczynki sypiące kwiatki. Wszystkich niosących sztandary. Prosimy o udekorowanie domów i włączenie się parafian do wspólnej modlitwy. Na trasie procesji należy zachować dystans 1.5m. Jeśli nie ma dystansu to należy założyć maseczkę.

5. W I – czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. W oktawie Bożego Ciała, procesja dookoła kościoła z mszą św. i litanią do NSPJ o godz. 18.00. A w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00.

7. W środę po mszy św. o godz. 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Spotkanie dla dzieci Komunijnych i rodziców (którzy przystępują dnia 20 czerwca br.) we wtorek o godz. 19.00 w kościele.

9. Starszych i chorych ks. Marcin odwiedzi z komunią św. w piątek od godz.8.30 i sobotę od godz. 9.00.

10. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca (związane z objawieniami Fatimskimi). Jako wynagrodzenie za zniewagi i bluźnierstwa ludzi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. z nabożeństwem o godz. 7.30 w sobotę. Zapraszamy.

11. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na KUL. WT UAM i szkoły katolickie.

12. Na WT UAM w czerwcu, odbywają się zapisy na Katechistów. Chętnych parafian, którzy chcieliby się bardziej zaangażować w życie parafii zachęcam do zgłoszenia się. Dodatkowe informacje u księży z parafii.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny.

Zmarli: Ewa Wełna z Głuszyny. Kazimierz Przywalski z Głuszyny. Pogrzeby, odbyły się w minionym tygodniu. Franciszek Filipiak z Babek. Msza św. i pogrzeb w środę o godz. 13.00. Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…