Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                        NIEDZIELA ZESŁANIA                                                                                                                                                                           DUCHA ŚWIĘTEGO

                                                                                                                09 czerwiec 2019 r.

1. Nabożeństwo do NSPJ, w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00. W soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17.45. Zapraszamy, wszystkich parafian do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie.

2. W drugie święto Zielonych Świątek, tj. w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła w tym dniu msze św. o godz. 10.00; 17.00; 18.00. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. A w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Zapraszamy parafian do wspólnego świętowania.

3. Grupę mężczyzn i wszystkich chętnych mężczyzn, naszej parafii. Zapraszam w piątek na spotkanie, które odbędzie się na probostwie o godz. 19.00

4. Dzieci, które uczestniczyły w I-ej Komunii św., zapraszamy do udziału w białym tygodniu na msze św. od poniedziałku do piątku, przychodzimy na mszę św. o godz. 18.00. W sobotę wyjazd dzieci komunijnych do Gostynia. Wyjeżdżamy autokarem o godz. 9.00 z przed schroniska. Msza św. o godz. 10.30 i powracamy ok. godz. 15.00.

5. Pragnę poinformować parafian, że w tym roku procesja Bożego Ciała – która rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00przejdzie tradycyjną trasą: ul. Głuszyna w kierunku Schroniska i z powrotem do kościoła. Rodziny mieszkające na trasie procesji, proszę o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Panów do baldachimu. Prosimy o udekorowanie domów i włączenie się parafian do wspólnej modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę, odbędzie się Marsz dla Życia. Rozpocznie się festynem Rodzinnym o godz. 14.30 na Pl. Wolności. A, o godz. 15.45 wyruszy, marsz dla życia do Katedry. O godz. 17.00 zakończy się mszą świętą w Katedrze.

7. Dzieci z klas IV, które obchodzą I – rocznicę Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz.11.00 na uroczystą mszę św. Ze spowiedzi należy skorzystać przed mszami w ciągu tygodnia.

8. XVI Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec. Niedziela 16 czerwca 2019 r. g. 12.00 msza św. Hasło: Z Maryją w nowe czasy! Wszyscy chętni mężczyźni, którzy pieszo chcą udać się do Tulec, zbierają się na pętli autobusowej na Sypniewie o godz. 10.00. Program w gablocie.

9. Składka z przyszłej niedzieli, przeznaczona jest na inwestycje parafialne. A, przed kościołem zbiórka do puszek na KUL. WT UAM i szkoły katolickie.

10. Na WT UAM w czerwcu, odbywają się zapisy na Katechistów. Chętnych parafian, którzy chcieliby się bardziej zaangażować w życie parafii zachęcam do zgłoszenia się. Dodatkowe informacje u księży z parafii.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny.

Zmarł: Maciej Szturomski z Głuszyny. Pogrzeb się odbył w minionym tygodniu. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek.

OGŁOSZENIA MŁODZIEŻOWE I MINISTRANCKIE

1. W dniach 1-5 lipca organizujemy półkolonie dla dzieci. Koszt uczestnictwa wynosi 350 złotych. Więcej informacji znajduje się w gablocie oraz w formularzu do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/1TTy89w13V6lag_cjj5y43Y1rkGh0njK8Dr7or-LvOGU/edit

2. W dniu 6 lipca organizujemy spływ kajakowy dla młodzieży i rodzin z dziećmi. Koszt uczestnictwa: dorośli 120 złotych, dzieci i młodzież 100 złotych. Więcej informacji w gablocie oraz w formularzu do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/14bjR-tklCu9dJX6Vo9QszdcPFUSBFOfoBpBZK5znM8Y/edit

3. Dziś po wieczornej Eucharystii spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas 7.

4. Młodzież chętna wyjechać na zlot młodzieży Paradiso do Gostynia w dniach 25-29 czerwca proszona jest o kontakt z ks. Marcinem. Spotkanie dla osób wyjeżdżających w przyszłą niedzielę po wieczornej Eucharystii.

5. Rodziców ministrantów i ministrantów zapraszamy w sobotę na godzinę 19:00 na spotkanie przy ognisku z niespodzianką.