Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                               NIEDZIELA

                                                                                 ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

                                                                                                  20 maj 2018 r.

 

1. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego – z okazji Jubileuszu 1050 rocznicy ustanowienia biskupstwa poznańskiego, we wszystkich kościołach naszej archidiecezji, zabiją dzwony o godz. 20.00. W naszej parafii nabożeństwo do Ducha Świętego, rozpocznie się o godz. 20.30 i zakończy się Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

2. W drugie święto Zielonych Świątek, tj. w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła w tym dniu msze św. o godz. 10.00; 17.00; 18.00. Zapraszamy parafian do wspólnego świętowania.

3. Dzieci, które uczestniczyły w I-ej Komunii św. Zapraszamy do udziału w białym tygodniu na msze św. od poniedziałku do piątku, przychodzimy: Daszewice i Babki na godz. 17.00. Głuszyna i Sypniewo na godz. 18.00. W sobotę wyjazd dzieci komunijnych do Wielenia Nadobrzańskiego. Wyjeżdżamy autokarami o godz. 9.00 z przed schroniska. Msza św. o godz. 11.30 i powracamy ok. godz. 15.00.

5. Młodzież z klas II gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie:

  • Czwartek – gr. I – godz. 18.00; gr. II – III – godz. 19.00

5. Pragnę poinformować parafian, że w tym roku Boże Ciało przejdzie tradycyjną trasą: ul. Głuszyna w kierunku Schroniska i z powrotem do kościoła. Rodziny mieszkające na trasie procesji, proszę o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Panów do baldachimu. Prosimy o udekorowanie domów i włączenie się parafian do wspólnej modlitwy.

6. Festyn Rodzinny – 26 maja 2018 r. od godz. 16.00 na boisku Daszewickiej szkoły. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Wspólnotę Żywego Różańca, zapraszam do katedry poznańskiej w przyszły piątek, na prowadzenie adoracji Najświętszego sakramentu od godz. 12.00 – 13.00. Wyjazd i powrót we własnym zakresie.

8. Dzieci z klas IV, które obchodzą I – rocznicę Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 12.30 na uroczystą mszę św. Ze spowiedzi należy skorzystać przed mszami w ciągu tygodnia.

9. Jan Świerniak w dniu 23.05.br., będzie obchodził Jubileusz 50 – lecia sakramentu kapłaństwa w katedrze poznańskiej o godz. 11.00. Serdecznie zaprasza parafian.

10. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na inwestycje parafialne. W zeszłą niedzielę przed kościołem na akcję Rodzina rodzinie. Pomoc dla dwóch rodzin Syryjskich. Zebraliśmy 1108, 25 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny.

Zmarła: Maria Konieczna z Daszewic. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Polećmy Ja Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…