Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                    NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

                                                                                                                   01 kwiecień 2018 r.

„Chrystus zmartwychwstał. Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!”

Przeżywając uroczystości Zmartwychwstania Jezusa. Życzymy, wszystkim parafianom i przybyłym gościom, aby dotknięcie Bożej nieskończonej miłości, było dla nas wszystkich źródłem radości i pokoju. Niech, ta nadzieja życia zawarta w zmartwychwstaniu Jezusa, wzmacnia naszą drogę wytrwałego pielgrzymowania do domu Ojca”.

1. W poniedziałek wielkanocny msze św. jak w niedzielę. Składka, jest przeznaczona na KUL i WT UAM i szkoły katolickie. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, zbiórka do puszek przed kościołami na Caritas Archidiecezjalną.

2. Radę Ekonomiczną, zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 na probostwo.

3. W I – czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Zakończenie adoracji, apelem Jasnogórskim.

4. Z racji I – piątku miesiąca spowiedź św. w kościele od godz. 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego miłosierdzia po mszy św. o godz. 17.00. Przed mszą św. o godz. 18.00, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

5. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w piątek i sobotę od godz. 8.30.

6. Młodzież III klas Gimnazjum zapraszamy na próba do kościoła we wtorek na godz. 19.00. A w sobotę spowiedź św. w godz. 16.30 – 17.30.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy, Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15. 00, nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy parafian do udziału w tym nabożeństwie.

8. Wizytacja naszej parafii przez ks. abp. Stanisława Gądeckiego, będzie miała miejsce 10 kwietnia – we wtorek. Zapraszam parafian do wzięcia udziału w tym ważnym dla parafii wydarzeniu. Plan wizytacji, jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

9. Wielka zbiórka baterii i wszelkich elektrośmieci. Dnia 07.04. br., w godz. 10.00 – 14.00. Na parkingu Zespołu Szkół nr 5 w Głuszynie.

10. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Triduum Paschalnego. Składamy im serdeczne Bóg zapłać!

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość niedzielny.