Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org              NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

                                                        PAŃSKIEGO

                                                          04 kwiecień 2021 r.

„Chrystus zmartwychwstał. Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!”

Przeżywając uroczystości Zmartwychwstania Jezusa w tym trudnym czasie pandemii dla wszystkich ludzi na całym świecie. Życzymy, wszystkim parafianom i przybyłym gościom, aby Chrystus Zmartwychwstały, wsparł ludzkość w walce z wirusem, by dał siły lekarzom i pielęgniarkom w trosce o chorych. A chorym dał siły, by mogli powrócić do zdrowia. A dla nas wszystkich był  źródłem radości i pokoju. Niech, ta nadzieja życia zawarta w zmartwychwstaniu Jezusa, wzmacnia naszą drogę wytrwałego pielgrzymowania do domu Ojca”.

1. Wszystkie nabożeństwa w święta Wielkanocne, są transmitowane z naszego kościoła na YouTubie. Można wejść przez naszą stronę internetową, klikając na pasku transmisja. W związku z obostrzeniami zachęcamy parafian do uczestnictwa W kościele obecnie może przebywać 14 os. na nabożeństwie. Prosimy o przestrzeganie zasad epidemicznych.

2. Ci, którzy uczestniczyli we mszy św. Wigilię Paschalną o godz. 20.00 online mogą przyjechać po liturgii do kościoła i przyjąć komunie św. do godz. 22.30. W niedzielę i poniedziałek wielkanocny, ci którzy uczestniczyli online mogą przyjechać po mszy św. i przyjąć Komunię Świętą zgłaszając się do księdza.

3. W poniedziałek wielkanocny msze św. jak w niedzielę. Składka, jest przeznaczona na KUL i WT UAM i szkoły katolickie.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy, Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu zbiórka do puszek przed kościołami na Caritas Archidiecezjalną. O godz. 15. 00, nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy parafian do udziału w tym nabożeństwie.

5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Triduum Paschalnego. Składamy im serdeczne Bóg zapłać!

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość niedzielny. Miłujcie się. Gość extra – Cień Ojca.

Zmarli: Leszek Gramza z Głuszyny. Msza św. pogrzebowa i pogrzeb w sobotę o godz. 12.00. Pelagia Ślęzak z Głuszyny. Msza św. i pogrzeb w czwartek o godz. 11.00. Mariusz Moryson z Głuszyny. Msza św. i pogrzeb w czwartek o godz. 13.00. Magdalena Krzemińska. Msza św. i pogrzeb 12.04.2021 r. o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…