Parafia pw. św. Jakuba Większego Apostoła – Poznań

www.jakubapostol.pl                                                                       V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

                                                                                                                                               21.03.2021 r.

1. Droga Krzyżowa w piątek o godz.  16.30 z udziałem dzieci. A dorosłych zapraszamy na godz. 17. 30.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16. 00.

3. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu msze św. o godz. 10.00; 17.00; 18.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. W tym dniu zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

4. Grupa przyjaciół św. Jakuba Wk. Ap. w roku Jubileuszowym organizuje, Drogę Krzyżową z naszej parafii do parafii św. Antoniego na Starołęce do kaplicy Wieczystej Adoracji. Trasa drogi krzyżowej, będzie wynosiła ok. 13 km. Rozpocznie się w piątek – 26.03. br., Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 i mszą św. Szczegóły na stronie parafialnej pod hasłem „droga krzyżowa”.

5. Koperty na daninę diecezjalną zostały wyłożone na bocznych ołtarzach. Danina wynosi 1,70 zł. od osoby.

6. Zapraszamy parafian do spowiedzi św. przed świętami wielkanocnymi. Spowiadamy każdego dnia pół godziny przed mszą św. W przyszłą sobotę spowiadać, będziemy od godz. 19.00 – 21.00.

7. W zeszłą niedzielę Caritas parafialny zebrał na paczki dla potrzebujących 1197 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Caritas parafialny zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30. Dziś składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Miłujcie się (dwumiesięcznik). Misyjne Drogi. Gość extra – Cień Ojca – wydanie specjalne z okazji roku św. Józefa w cenie 9 zł.

Zmarł: Leon Jarmuszkiewicz z Daszewic. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…