Parafia pw. św. Jakuba Większego Apostoła – Poznań

www.jakubapostol.pl                                                                                V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

                                                                                                                                                         29.03.2020 r.

1. W związku z epidemią, odwołane są nabożeństwa: Gorzkich Żali. Drogi Krzyżowej. W niedzielę, dodatkowa msza św. o godz. 16.00. Kościół, będzie otwarty w dni powszednie od godz. 8.00 do zakończenia wieczornych mszy św. Można przychodzić indywidualnie na adorację czy drogę krzyżową, różaniec. Na mszy św. nie może przebywać więcej niż 5 osób. Prosimy o zrozumienie powagi sytuacji i dostosowanie się do dekretów ks. Abp. Stanisława Gądeckiego.

Apelujemy o wzajemną sąsiedzką pomoc zwłaszcza dla osób starszych w zrobieniu zakupów, wykupieniu leków itp. W gablocie parafialnej i na osiedlu są wywieszone informacje z numerami telefonów od osób młodych gotowych do udzielenia pomocy.

2. W związku z tym, że nie będzie spowiedzi parafialnej wielkanocnej w takiej formie jak dotychczas. Prosimy parafian, by skorzystali ze spowiedzi w ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 i będzie możliwość przyjęcia indywidualnie po spowiedzi komunii św. Prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości (ok. 2 m.) i zasad jak w innych budynkach publicznych. Można przyjąć Komunię świętą również poza mszą św. Należy podejść do kapłana i poprosić. Jeżeli istnieje jakaś potrzeba to jesteśmy jako księża gotowi do pomocy.

3. Caritas diecezjalna podjęła zbiórkę żywności i środków higienicznych oraz chemicznych dla potrzebujących i prosi parafie o zaangażowanie. Wymienione środki można przynosić na probostwo lub do kościoła (kosz pod chórem). Zachęcam do wejścia na stronę internetową Caritasu diecezji poznańskiej, by zorientować się o różnych inicjatywach i możliwości zaangażowania.

4. Koperty na daninę diecezjalną zostały wyłożone na bocznych ołtarzach. Danina wynosi 1,70 zł. od osoby.

5. W I – czwartek adoracja indywidualna Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00. Zakończona Apelem Jasnogórskim. Zachowujemy zasady przebywania jak w innych budynkach publicznych.

6. W I – piątek miesiąca po mszy św. o godz. 17.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Prosimy, aby rodziny umożliwiły chorym i starszym w I – y piątek i I – ą sobotę wyspowiadania się i przyjęcia Komunii św. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub zgłaszając w zakrystii lub w biurze parafialnym. Należy potwierdzić, te osoby które do tej pory odwiedzaliśmy w pierwsze piątki i soboty miesiąca.

8. Ministrantów, kandydatów do bierzmowania i młodzież prosimy o regularne sprawdzanie stron na Facebooku.

9. W tym tygodniu będziemy transmitować codziennie Msze święte o godzinie 18:00, oraz nabożeństwa przy zamkniętym kościele: różaniec o godzinie 20:30, a w piątek także drogę krzyżową o godzinie 19:00. A w niedzielę o godz. 8.00; 11.00; 18.00. www.facebook.com/jakubwiekszyapostol

10. Starajmy się oglądać Msze i nabożeństwa w tym czasie, w którym są one rzeczywiście odprawiane w naszym kościele. Oglądając, wzbudźmy świadomość Bożej obecności i faktu, że właśnie w tej chwili łączę się duchowo także z moimi braćmi i siostrami w całej parafii i nie tylko, którzy właśnie w tej chwili również zapraszają do siebie przychodzącego Boga. Ustawmy krzyż, zapalmy świecę, przybierajmy postawy takie jakie przewiduje liturgia kierując się w stronę krzyża.

Na stoisku z tyłu kościoła: Książeczki 5 minut z Bogiem można nabyć w cenie 3 zł.

Zmarli: Henryka Górniak z Daszewic. Teodor Pazgrat z Babek. Pogrzeby się odbyły. Florian Gozdowski z Babek. Pogrzeb w środę o godz. 11.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…