Parafia pw. św. Jakuba Większego Apostoła – Poznań

www.jakubapostol.org                                                                      V NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                                     10 luty 2019 r.

1. Z okazji Światowego Dnia Chorych, który przypada w poniedziałek. Zapraszamy chorych na mszę św. z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.00.

2. Dzieci przygotowujące się do I – Komunii świętej zapraszam w środę na godz. 19.00 do kościoła.

3. Krąg biblijny i wszystkich chętnych odkrywania Pisma świętego zapraszam w czwartek na godz. 18.30 na probostwo.

4. Spotkanie Caritasu parafialnego w piątek po mszy św. o godz. 18.30 na probostwie.

5. Pani katechetka z Daszewic prosi parafian o włóczkę na czapki, rękawiczki i szaliki. Ponieważ Panie z Daszewic, które wykonują te produkty, chciałyby jeszcze więcej wykonać. Zrobiono już 600 czapek.

6. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do: Sandomierz, Lwowa – 2 dni, Święty Krzyż, Kielce – Chęciny. termin wyjazdu 14 – 18.09.2019 r. Koszt 1130 zł. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

7. Centrum Zdrowia Rodziny w Kamionkach, ul. Mostowa 12. Udziela pomocy psychologicznej rodzinom, rodzicom, dzieciom oraz osobom indywidualnym. Pomocy udzielają wykwalifikowani psycholodzy, pedagodzy oraz logopedzi. Szczegóły na plakacie w gablocie. Kontakt Tel. 885 029 029.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki (Byliśmy w Panamie. Schyłek cywilizacji). Gość Niedzielny (Maryja płacze nad światem – sanktuarium w Akicie. Inna Pola Negri). Mały Przewodnik Katolicki. Mały Gość Niedzielny. Czasopismo Miłujcie się – można zabrać za darmo).

Zmarli: Stanisława Galińska z Głuszyny. Pogrzeb, odbył się w minionym tygodniu. Mieczysław Chmielewski z Daszewic. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00. Ewa Bartkowiak z Daszewic. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA MŁODZIEŻOWE I MINISTRANCKIE

1. W tym tygodniu rozpoczynają się spotkania kandydatów do bierzmowania z klas 8. Grupa 3 ma swoje spotkanie w poniedziałek o godzinie 19:30, grupa 4 we wtorek o godzinie 19:00.

2. W środę na godzinę 19:00 zapraszamy seniorów, którzy chcieliby opowiedzieć o nawiedzeniu naszej parafii przez obraz Matki Bożej w roku 1977; można przynieść zdjęcia i pamiątki z tamtego okresu.

3. Rodziców dzieci i młodzieży zainteresowanych w pierwszej połowie lipca wyjazdem do Szklarskiej Poręby zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 19:00 na probostwo.

4. Młodzież zapraszamy na spotkanie w każdą niedzielę po wieczornej Eucharystii.

5. Przed kościołem jest do nabycia czwarty numer naszej parafialnej gazetki. W numerze między innymi artykuł o naszych organach, działającej w parafii wspólnocie Caritas, spotkaniu opłatkowym w Daszewicach oraz artykuły poświęcone historii naszej parafii. Zwracamy się też do parafian z prośbą o wypełnienie ankiety, można ją otrzymać od osoby rozprowadzającej Apostoła – dostępnej także w internecie w bieżących ogłoszeniach – dotyczącej naszej gazetki. Chcemy się dowiedzieć od Parafian czego oczekują od naszego czasopisma. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfUr9bBOoR80HDsZCoIDBsDO-X0lGnYwAqTINV9V9EIHV4ZDA/viewform