Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                                                       VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

                                                                                                                                                              17 maj 2020 r.

1. 18 maja br. obchodzimy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujmy Panu Bogu za ten wielki dar dla świata i Ojczyzny. Za tak Wielkiego Polaka jakim był Karol Wojtyła. Jako święty jest z nami nadal i może za nami wstawiać się u Boga. Z okazji 100 urodzin Jana Pawła II. W telewizji i na stronach  internetowych jest wiele inicjatyw wyrażających wdzięczność za Jego pontyfikat i ukazujących wielkość naszego Papieża Polaka. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej i do odkrywania na nowo Jego nauczania.

2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie, odbywają się po mszy św. o godz. 17.00. W soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe można organizować jedynie wewnątrz świątyni z zachowaniem norm dotyczących liczby uczestników. Zapraszamy parafian do uczestnictwa w tym tradycyjnym nabożeństwie. Można włączyć się we wspólną modlitwę przez youtube.

3. Codziennie odmawiamy modlitwę różańcową o godz. 20.30. Można się włączyć poprzez youtube.

4. Modlitwa błagalna o dobre urodzaje od poniedziałku do środy wraz z nabożeństwem majowym.

5. Nowenna przygotowująca nas na uroczystość Zesłania Ducha Świętego od piątku wraz z nabożeństwem majowym.

6. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. Zapraszam na krótkie spotkanie do kościoła: wtorek – rodzice dziewczynek – godz. 19.00: środa – rodzice chłopców – godz. 19.00. Proszę zachować środki ostrożności. Zwłaszcza odległość między sobą.

8. Prosimy parafian o wsparcie jadłodajni prowadzonych przez Caritas diecezjalny, przez złożenie do kosza, który znajduje się w kościele, produktów spożywczych i chemicznych. Wszystkim ofiarodawcom, którzy do tej pory wsparli Caritas przez ofiarowanie darów. Składam serdeczne Bóg zapłać!

9. Pragnę podziękować parafianom za ofiary złożone na kościół i daninę diecezjalną na konto parafialne i osobiście. Bóg zapłać!

Prasa katolicka: Gość Niedzielny. Przewodnik katolicki, Mały Gość niedzielny. Miłujcie się.