Parafia pw. św. Jakuba Większego Apostoła – Poznań

www.jakubapostol.org                                                                               VI NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                                              14 luty 2021 r.

1. Msze św. w soboty i niedziele, są transmitowane z naszego kościoła na YouTubie. Można wejść przez naszą stronę internetową, klikając na pasku transmisja.

2. Środą Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godzinie: 10.00, 17.00, 18.00 i 19.00. A, przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Diecezjalną.

3. W środę z racji środy popielcowej biuro parafialne nieczynne.

4. Grupę mężczyzn i wszystkich chętnych mężczyzn naszej parafii, zapraszamy w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 – 22.00.

5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 z udziałem dzieci. A dorosłych zapraszamy na godz. 17. 30.

6. Nabożeństwo Gorzkich Żali w pierwszą niedzielę wielkiego postu o godz. 16. 00.

7. Nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I – Komunii św. wraz z rodzicami w tym tygodniu według harmonogramu:

  • Grupa I – wtorek – godz. 19.00
  • Grupa II – czwartek – godz. 19.00
  • Grupa III – piątek – godz. 19.00
  • Grupa IV – sobota – godz. 19.00

Lista dzieci przypisana danej grupie znajduje się na stronie internetowej parafii w rubryce: ostatnie informacje.

8. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na bieżący rok.

9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

10. Zapraszamy na wczasorekolekcje w terminie 4-16 czerwiec br., do Mrzeżyna (nad morzem) w ośrodku Bogdanka,  ul. Nadmorska 17.W  programie Msza św., namiot spotkania, plażowanie, zwiedzanie (m.in. Trzebiatów-z bazyliką XIV w. , Kołobrzeg/konkatedra z  XIV w./, przejazd kolejką z Pogorzelicy do Trzęsacza). Oraz wiele wspaniałych wspólnych przeżyć ubogacających duchowo i fizycznie. Cena w całości 1500 zł i obejmuje 3 posiłki , przejazd autokarem, który jest do naszej dyspozycji, wycieczki, ubezpieczenie. Zapisy do końca miesiąca z przedpłatą 500zł (podajemy dane personalne). Pozostała kwota po wielkanocy .

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały Przewodnik Katolicki. Mały Gość Niedzielny. Przewodnik Wielkopostny – 4 zł.

Zmarła: Małgorzata Wawrzyniak z Głuszyny. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…