Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                           VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

                                                                                                                       26 maj 2019 r.

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje, które mają nas bezpośrednio przygotować na spotkanie z Matką Bożą w obrazie Jasnogórskim. Prowadzi je o. Józef Niesłony ze zgromadzenia ojców oblatów.

2. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie, odbywają się po mszy św. o godz. 17.00. W soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17.30. A, w sobotę dodatkowo o godz. 21.00, Apel Jasnogórski w kościele. Natomiast w Daszewicach przy figurze Matki Bożej o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tym tradycyjnym nabożeństwie.

3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpoczynamy w najbliższą sobotę i niedzielę o godz. 17. 45 i następnie msza św.

4. Prosimy o zabranie planu peregrynacji obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii. Prosimy o zabranie programu dla siebie, jak i dla sąsiadów, znajomych (czy to z bloku. Czy z ulicy). Z tyłu planu jest modlitwa zapraszająca Matkę Bożą do parafii. Zachęcam do odmawiania. W zakrystii jest lista na której mogą zapisać się osoby, które chciałyby modlić się w nocy z wtorku na środę przy obrazie M Bożej. Można wybrać dowolną godzinę.

5. Gromadzimy się na przywitaniu Matki Bożej w kościele o godz. 17.00. Po krótkim nabożeństwie, udajemy się procesyjnie na plac przed schroniskiem młodzieżowym i tam oczekujemy przybycia Ikony Jasnogórskiej, która do nas przybędzie o godz. 17.40. Po przejęciu Ikony udajemy się procesyjnie do kościoła. OSP z Głuszyny, będzie czuwała nad naszym bezpieczeństwem i porządkiem. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby dzieci i młodzież mogła w tym wydarzeniu brać udział. Dzieci otrzymają od p. katechetki chorągiewki, by wyrazić wspólnie radość, że Maryja jest z nami. Razem, jako wspólnota parafialna św. Jakuba powierzmy się Maryi.

6. Rozpoczynamy, nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca (związane z objawieniami Fatimskimi). Jako wynagrodzenie za zniewagi i bluźnierstwa ludzi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. z nabożeństwem o godz. 8.00 w sobotę. Zapraszamy.

7. W I – sobotę miesiąca ks. Marcin odwiedzi chorych i starszych z komunią św. od godz. 8.30.

8. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 6168,94 zł. A , kleryk przed kościołem zebrał na utrzymanie ASD w Poznaniu 1964,45 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość niedzielny. Miłujcie się.

Zmarli: Krystyna Bomba z Głuszyny. Pogrzeb się odbył. Barbara Mądra z Sypniewa. Pogrzeb, we wtorek na Górczynie o godz. 11.00. Bogumił Jutrzenka z Głuszyny. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00. Henryk Bartkowiak z Głuszyny. Pogrzeb w czwartek o godz. 12.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Plan Nawiedzenia Matki Bożej w obrazie Jasnogórskim w parafii św. Jakuba Wk. Ap. w Poznaniu – Głuszynie

28/29.05.2019 r.

17.00 – Maryjne nabożeństwo oczekiwania (prowadzi rekolekcjonista)

17.30 – Uroczysta procesja na miejsce przybycia Obrazu Matki Bożej i dalsze

modlitewne oczekiwanie

18.00 – Powitanie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej następnie nabożeństwo i Msza św. powitania pod przewodnictwem Księdza Biskupa

          – Czuwanie

21.00 – Apel Jasnogórski

21.30 – Nabożeństwo Różańcowe

22.00 – Nabożeństwo przygotowane przez grupy duszpasterskie w parafii.

23.00 – Modlitwa wdzięczności zmarłym za dar przekazanej wiary

24.00 – Pasterka maryjna (dziękczynno-błagalna za dar powołania i o powołania) celebrowana przez kapłanów pochodzących i pracujących wcześniej w danej parafii.

1.00 – 7.00 – czuwanie mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic, grup duszpasterskich

7.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

8.00 – 10.00 – dzieci ze szkoły podstawowej.

10.00 – Msza św. w godzinach rannych dla chorych i ludzi w podeszłym wieku

z sakramentem namaszczenia chorych (sprawuje kustosz).

11.30 – Nabożeństwo Słowa Bożego z błogosławieństwem niemowląt, dzieci przedszkolnych

oraz matek w stanie błogosławionym (dzieci przychodzą z rodzicami lub opiekunami).

12.00 – szkoła podstawowa.

15.00 – Rozważanie i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

16.00 – Nabożeństwo zakończenia.

16.15 – Msza św. na zakończenie nawiedzenia w parafii (przewodniczy Ksiądz

Proboszcz).

17.15 – Pożegnanie Matki Bożej i wyjazd do parafii w Krzesinach

OGŁOSZENIA MŁODZIEŻOWE I MINISTRANCKIE

1. Zapisy dla uczniów z klas 7 chcących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania są możliwe tylko do końca maja. Link do zapisów znajduje się na stronie www.facebook.com/Bierzmowanijakuba. W razie pytań można pisać na adres mailowy marcincmil@gmail.com

2. Przed kościołem można nabyć drugi numer naszej parafialnej gazetki Apostoł poświęconej głownie Matce Bożej, która przybędzie do nas w znaku Ikony Jasnogórskiej.

3. Młodzież, która przystąpiła niedawno w naszej parafii do sakramentu bierzmowania zapraszamy dziś na godzinę 18:00 na Eucharystię, a po niej na ognisko z kiełbaskami.

4. W każdą niedzielę zapraszamy młodzież na spotkanie na godzinę 19:00.

5. Młodzież chętna wyjechać na zlot młodzieży Paradiso do Gostynia w dniach 25-29 czerwca proszona jest o kontakt z ks. Marcinem.