Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                            XII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                   25 CZERWIEC 2017 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe – ku czci NSPJ – do końca czerwca w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę o godz. 17.45. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tym tradycyjnym nabożeństwie.

2. Z racji 100 – lecia Objawień Fatimskich, kontynuujemy, nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. Jako wynagrodzenie za zniewagi i bluźnierstwa ludzi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i nabożeństwo w sobotę o godz. 8.00. Zapraszamy.

3. W czwartek, przeżywać będziemy uroczystość św. app. Piotra i Pawła patronów miasta Poznania. W tym dniu msze św. o godz. 10.00; 17.00; 18.00. Składka z tego dnia jest przeznaczona na Stolicę Apostolską. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 5371,94 zł. Wszystkim ofiarodawcom, składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. Caritas parafialny, zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 18.30 na probostwo.

5. W czwartek (6 lipca), będziemy gościć uczestników Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Grupa, będzie liczyć ok. 50 osób. Przechodzić, będą ok. godz. 12.00. Przyjmijmy pielgrzymów radosnymi sercami i zastawionymi stołami – tak, jak w latach ubiegłych.

6. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) czynne:

  • środa w godz. 9.00 – 10.00
  • piątek w godz. 19.00 – 20.00

7. Msze św. w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień):

  • w dni powszednie o godz. 18.00
  • w niedzielę o godz. : 8.00; 9.40; 11.00; 19.00

8. Dzieci i młodzież rozpoczęła czas wakacyjny, życzymy im dobrego odpoczynku, rozwijających i ubogacających pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu, troski o zdrowie. A szczególnie, by pamiętała o niedzielnej mszy św. i modlitwie.

8. Odchodzi z naszej parafii ks. Karol Wachowiak. Został wikariuszem w parafii św. Michała Archanioła przy ul Stolarskiej w Poznaniu. A przychodzi do naszej parafii ks. Damian Pruss. Obecnie pracuje w parafii pw. Narodzenia Pańskiego na os. Stefana Batorego w Poznaniu. Zmiany nastąpią 25 sierpnia br. Oficjalne pożegnanie ks. Karola nastąpi w przyszłą sobotę na mszy św. o godz. 18.00.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki(Modlitewnik – 5 minut z Bogiem). Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny (z płytą Arki Noego).

Zmarła: Jadwiga Jarmuszkiewicz z Daszewic. Pogrzeb się odbył. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…