Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                                            XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                                        01 LIPIEC 2018 r.

1. W piątek (6 lipca), będziemy gościć uczestników Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Grupa, będzie liczyć ok. 60 osób. Przechodzić, będą ok. godz. 12.00. Przyjmijmy pielgrzymów radosnymi sercami i zastawionymi stołami – tak, jak w latach ubiegłych. Miejscem ugoszczenia, w tym roku będzie remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie. Prosimy o dostarczenie poczęstunku do godziny 11.00 i pomocy w organizacji.

2. Dzisiaj gościmy wolontariuszy (lekarza i położną), którzy wyjeżdżają do Afryki – konkretnie do Ghany. Podzielą się z nami, tym co inspiruje ich do wyjazdu na misje. Po mszach św. zbiorą ofiary potrzebne na wyjazd i zakup potrzebnego sprzętu medycznego, który tam zawiozą.

3. W środę zapraszam panów: lektorów, szafarzy nadzwyczajnych i wszystkich mężczyzn z parafii, którzy chcieliby się spotkać w męskim gronie. Spotkanie ma charakter formacyjny i towarzyski. Spotkanie o godz. 20.00 na probostwie.

4. W środę przed mszą św. o godz. 18.00, różaniec prowadzony będzie przez Róże mężczyzn. A po mszy św., nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne:

  • środa w godz. 9.00 – 10.00
  • piątek w godz. 19.00 – 20.00

6. Msze św. w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień):

  • w dni powszednie o godz. 18.00
  • w niedzielę o godz. : 8.00; 9.40; 11.00;(nie ma mszy św. o godz. 12.30) 19.00

7. W I – y czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz.18.00 do godz. 21.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

8. Starszych i chorych odwiedzę z komunią św. w piątek od godz. 8.30. A w sobotę od godz. 9.30.

9. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca (związane z objawieniami Fatimskim). Jako wynagrodzenie za zniewagi i bluźnierstwa ludzi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. z nabożeństwem o godz. 8.00 w sobotę. Zapraszamy.

10. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc rodzinom syryjskim. W czerwcu zebraliśmy 1577,20 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny.

Zmarła: Kazimiera Baran z Sypniewa. Pogrzeb się odbył. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…