Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                                     XV NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                                   12 lipiec 2019 r.

1. ks. prob. Marek Brdęk z parafii w Jeżewie, składa serdeczne podziękowania za złożone ofiary na remont kościoła. Zebrał 5065,23 zł. Bóg zapłać!

2. Odpust parafialny, ku czci Św. Jakuba Większego Apostoła, obchodzić będziemy w czwartek – 25 lipca – msza św. o godz. 11.00 i 18.30 – Odpust parafialny. Przed odpustem okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej w dni powszednie przed mszą św. Do szczególnego włączenia się w świętowanie odpustu zapraszamy tych, którzy poniosą sztandary, baldachim oraz dziewczynki sypiące kwiatki, służbę liturgiczną. Sumę odpustową będzie celebrował i kazanie wygłosi prob. Sławomir Krzeszewski z parafii Mądre. Zapraszam parafian i gości na kawę i ciasto do ogrodu przed plebanią po mszy św. i procesji dookoła kościoła. Prosiłbym Panie o upieczenie ciast na odpust parafialny i zapisanie się w zakrystii. A Panie z Caritasu o pomoc.

3. Spotkanie Caritasu parafialnego w środę. Po mszy św. wieczornej na probostwie. Zapraszam.

4. Święcenie pojazdów (samochody, rowery, wózki) w przyszłą niedzielę – 21 lipca br. po Mszach świętych. Tradycyjnie przy głównej bramie kościoła.

5. Dzisiaj przed kościołem, zbiórka do puszek. W ramach akcji „Adopcja dziecka”. Za tydzień, składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

6. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Lichenia w dniu 03 sierpnia br. (sobota). Wyjazd o godz. 7.00. Koszt 30 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny. Znajdują się z tyłu kościoła na filarze. Można nabyć gazetkę parafialną „ Apostoł”.