Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                           XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                          01 sierpień 2021 r.

1. W miesiącu sierpniu Biskupi zachęcają nas do abstynencji od alkoholu. Niech nasza świadoma abstynencja, będzie ofiarą za alkoholików, ich powrotu do trzeźwości i Boga.

2. Dziś święcimy pojazdy z racji św. Krzysztofa patrona kierowców. Tradycyjnie przed bramą wjazdową do kościoła.

3. Dzisiaj istnieje możliwość otrzymania odpustu zupełnego (dla siebie lub osoby zmarłej) Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła parafialnego od godz. 12.00 do poniedziałku – 24.00. Należy, być w stanie łaski uświęcającej i odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

4. W poniedziałek po mszy św. o godz. 18.00, litania do patrona parafii św. Jakuba.

5. W środę po mszy św. o godz. 18.00, nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W I – czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy parafian.

7. W I – piątek miesiąca przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu msze św. o godz. 17.00 (po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia); 18.00.

8. Chorych i starszych, ks. Marcin odwiedzi z komunią św. w piątek – od godz. 8.30 i sobotę od godz. 9.00.

9. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca (związane z objawieniami Fatimskimi). Jako wynagrodzenie za zniewagi i bluźnierstwa ludzi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. z nabożeństwem o godz. 7.30 w sobotę. Zapraszamy.

10. W zeszłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic w Polsce i Europie, zebraliśmy 2078,55 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki (Kto się modli, ten wie, co wybiera. Jak z nudy biorą się najlepsze pomysły). Gość Niedzielny (Czego uczy  św. proboszcz. Zamknięte z powodu wirusa). Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny. Znajdują się z tyłu kościoła na filarze.