Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                   XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                  04 sierpień 2019 r.

1. W miesiącu sierpniu Biskupi zachęcają nas do abstynencji od alkoholu. Niech nasza świadoma abstynencja, będzie ofiarą za alkoholików, ich powrotu do trzeźwości i Boga.

2. We wtorek 06 sierpnia br., przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu msze św. o godz. 10.00 i 18.00.

3. W środę przed mszą św. o godz. 18.00, różaniec prowadzony będzie przez III Różę Różańcową z Głuszyny. A, po mszy św., nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. Msza św. dziękczynna za plony ziemi w Daszewicach przy figurze, odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia br., o godz. 16.00.

5. W przyszłą sobotę wyjazd do Łeby. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 8.00 w kościele. A, po mszy św. pakujemy się do autobusu.

6. Za tydzień składka przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie. A przed kościołem tego dnia Caritas parafialna zbierze ofiary do puszek na co miesięczną akcję „ adopcja dziecka”.

7. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania, odbędą się w Ambulansie diagnostycznym w czwartek od godz. 13:15 do 14:00 na parkingu przy kościele. Plakat w gablocie. Ulotki z tyłu kościoła przy krzyżu.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny. Znajdują się z tyłu kościoła na filarze.