Parafia pw. Świętego Jakuba W. Apostoła – Poznań – Głuszyna
www.jakubapostol.org                

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
29. sierpnia 2021 r.

 1. Od środy włącznie wracamy do porządku przedwakacyjnego:
  – Msze Święte w dni powszednie o godz. 17:00 i 18:00,
  – w niedziele powraca Msza Święta o godz.12:30 i 18:00 (z 19:00),
  – biuro parafialne będzie czynne także w czwartek od godz. 15:30 do 16:30.
 2. Cały czas trwają zapisy na różaniec za Ojczyznę – wystarczy poświęcić dla Jej dobra pół godziny w miesiącu. Zapisy i informacje w zakrystii.
 3. W środę o 16:30 modlitwę różańcową poprowadzi V Róża Różańcowa Matek z Daszewic, po Mszy o 17:00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  – adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18:30 do 21:00 – zakończona Apelem Jasnogórskim,
  – objazd chorych w piątek i sobotę od 8:30,
  – spowiedź w piątek od 16:00 do 17:00,
  – wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy Świętej o godzinie 17:00 – z adoracją do godziny 18:00,
  – Msza Święta z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godz. 8:00.
 5. W sobotę o godzinie 12:00 odbędzie się Msza za poległych i zmarłych pilotów 62. pułku lotnictwa myśliwskiego.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 12:30 odbędzie się błogosławieństwo dzieci i młodzieży na rozpoczynający się nowy rok szkolny.
 7. W przyszłą niedzielę wyruszy piesza pielgrzymka do Tulec. Zbiórka o godzinie 7:30 przed kościołem.
 8. Dziś przed kościołem zbiórka na chorego na autyzm i padaczkę Kamila. W imieniu Rodziców i Kamila chciałbym już teraz podziękować za okazane wsparcie.

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abpa Stanisława Gądeckiego:

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy.
Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej.
(…)
Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz.
Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.
W Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne. Caritas Polska uruchomi ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami.
Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za pozytywną odpowiedź na mój apel ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje szlachetne serca.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny oraz Misyjne Drogi