Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                                  XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                                       09.09.2018 r.

1. W piątek, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu msze św. o godz. 17.00 i 18.00.

2. Drodzy parafianie pragnę wam wszystkim podziękować za zaangażowanie w program Caritasu – Rodzina, rodzinie. Przez cały rok wpłacaliśmy co miesiąc 1020 zł. na utrzymanie dwóch rodzin w Syrii. Dziękuję, także Caritasowi parafialnemu za pomoc w zbiórce. Jeszcze raz wszystkim za okazane serce, składam serdeczne Bóg zapłać!

3. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę dla rodzin, szlakiem kościołów drewnianych, między innymi Wierzenica, Kicin. Możliwość przejścia dróżkami różańcowymi. Aleją filozofów. A w Kicinie kawa u św. Józefa. Wyjazd w sobotę 22 września o godz. 10.00 z przed kościoła. koszt 20 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii lub biurze.

4. Katechistów zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 na probostwie.

5. Wspólnotę Żywego Różańca, zapraszamy na spotkanie w środę po mszy św. i nowennie o godz. 17.00 w kościele.

6. Radę duszpasterską zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 na probostwo.

7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. A, przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

8. Pragnę przypomnieć parafianom o opłatach cmentarnych: wody i śmieci za ten rok. Cena się nie zmieniła wynosi 40 zł. Zapraszamy do biura parafialnego.

9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. A przed kościołem do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Misyjne Drogi oraz dla dzieci: Mały przewodnik katolicki i Mały Gość niedzielny.

W związku z Konferencją CCEE (Episkopatów Europy), która odbędzie się w Poznaniu od dn. 13 -16.09.2018 r. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w tych wydarzeniach z racji 1050 rocznicy powstania Biskupstwa Poznańskiego.

  • Msza św. w Farze Poznańskiej – czwartek o godz. 18.30. Szczególnie prosi się o udział Caritasu Parafialnego.
  • Uroczyste Nieszpory w Katedrze Poznańskiej – piątek o godz. 17.45.
  • Msza św. w Katedrze Poznańskiej – niedziela o godz. 10.00. Tego dnia redakcja Przewodnika katolickiego zaprasza do Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu na konferencję trzech gości: kard. Angelo Bagnasco z Włoch. Kard. Dominika Dukę z Czech. Bp. Czesława Kozona z Danii. Dla wszystkich uczestników, będą słuchawki z tłumaczeniem na język polski. Wstęp wolny. Temat: Jak przezwyciężyć kryzys wiary w Europie. Spotkanie o godz. 16.00 – przyszłą niedzielę

Ogłoszenia dla młodzieży i dzieci.

1. Spotkanie dla osób chcących pomóc w zorganizowaniu rowerowego rajdu do Rogalinka odbędzie się we wtorek o godzinie 20:00

2. Rodzinny rowerowy rajd do Rogalinka odbędzie się w sobotę 15 września. Zbiórka o godzinie 10:00 przy kościele, powrót około 14:00. Zapisy do środy w zakrystii lub mailowo: marcincmil@gmail.com

3. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 zapraszamy na zbiórkę chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

4. W środę na godzinę 19:00 zapraszamy młodzież do 35 roku życia, która chciałaby wskrzesić naszą parafialną gazetkę.

5. W piątek na godzinę 19:00 zapraszamy młodzież na krąg biblijny oraz gry planszowe i towarzyskie – można przynieść swoje ulubione.