Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                          XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                               16.09.2018 r.

1. Młodzież i osoby dorosłe, która pragną przygotować się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy w środę na godz. 19.00 na probostwo.

2. Zapraszamy, wszystkich chętnych na Krąg Biblijny (Jest to okazja zgłębienia i uczenia się modlitwy Słowem Bożym). W czwartek o godz. 19.00. Spotkanie na probostwie.

3. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę dla rodzin, szlakiem kościołów drewnianych, między innymi Wierzenica, Kicin. Możliwość przejścia dróżkami różańcowymi. Aleją filozofów. A, w Kicinie kawa u św. Józefa. Wyjazd w sobotę 22 września o godz. 10.00 z przed kościoła. koszt 20 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii lub biurze.

4. Pragnę przypomnieć parafianom o opłatach cmentarnych: wody i śmieci za ten rok. Cena się nie zmieniła wynosi 40 zł. Zapraszamy do biura parafialnego.

5. Dzisiaj składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. A przed kościołem do puszek na KUL i WT UAM oraz szkoły katolickie.

6. Dzieci przygotowujące się do I – Komunii św. otrzymują po mszach św. „ziarenka”.

7. Zmiana urzędowania Biura Parafialnego:

  • poniedziałek – godz. 19.00 – 20.00
  • środę – godz. 9.00 – 10.00
  • czwartek  – godz. 15.30 – 16.30

8. Ochotnicza Straż Pożarna z Głuszyny, organizuje II AKCJĘ POBIERANIA KRWI, która odbędzie się w przyszłą sobotę od godz. 9.00 – 14.00. Ambulans, będzie podstawiony przy OSP. Przy tej okazji, będzie wiele atrakcji.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny oraz dla dzieci: Mały przewodnik katolicki i Mały Gość niedzielny.

Zmarła: Teresa Ogórek z Daszewic. Pogrzeb w czwartek o godz. 12.00. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA MŁODZIEŻOWE I MINISTRANCKIE

1. Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjalnych, która nie ma zaliczonego drugiego roku przygotowań, gdyż nie była w ubiegłym roku szkolnym na indywidualnej rozmowie z ks. Marcinem, zapraszamy w poniedziałek lub wtorek od godziny 19:00 na probostwo. Link do zapisów znajduje się na stronie www.facebook.com/bierzmowanijakuba.

2. Spotkanie dla osób chcących zaangażować się w parafialną gazetkę Apostoł zapraszamy na spotkanie w środę na godzinę 19:00 na probostwo.

3. Spotkanie dla młodzieży odbędzie się w piątek o godzinie 19:00. W programie adoracja krzyża, robienie sałatek (można przynieść ulubione warzywa) i oglądanie filmu.

4. Spotkanie dla ministrantów młodszych i starszych odbędzie się w sobotę o godzinie 10:00.

5. Organizujemy zbiórkę żołędzi dla poznańskiego ZOO. Młodzież chętną do ich zbierania zapraszamy w sobotę na godzinę 10:45. Zbiórka przy schronisku młodzieżowym.

6. Młodzież gimnazjalną z III klas i VIII klasy Szkoły Podstawowej, chcących przygotować się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na rozpoczęcie roku formacyjnego, we wtorek – 25 września br. na godz. 19.00 do kościoła (okazja do spowiedzi. Msza św. i zapisy)