Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                     XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                           29.09.2019 r.

1. We wtorek, będziemy przeżywać mały odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Uroczysta msza św. o godz. 18.00. Kazanie wygłosi ks. Marcin Ćmil. Zapraszam do udziału parafian w tym naszym parafialnym świętowaniu.

2. W miesiącu październiku, Nabożeństwa Różańcowe przez cały tydzień o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do tej przepięknej modlitwy. Dzieci zapraszamy od wtorku do piątku na modlitwę różańcową o godz. 16.30.

3. W I – czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 18.00 i będzie trwała do godz. 21.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W I – piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00. Dzieciom, które w tym roku były u I-Komunii św., przypominamy o przystąpieniu do komunii z racji I-piątku miesiąca. Natomiast po mszy św. o godz. 17.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w piątek i sobotę od godz. 8.30.

6. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca (związane z objawieniami Fatimskimi). Jako wynagrodzenie za zniewagi i bluźnierstwa ludzi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. z nabożeństwem o godz. 8.00 w sobotę. Zapraszamy.

7. Pragnę przypomnieć parafianom o opłatach cmentarnych: wody i śmieci za ten rok. Cena się nie zmieniła wynosi 40 zł. Zapraszamy do biura parafialnego.

8. Dzieci przygotowujące się do I – Komunii św. po mszach św. w niedzielę otrzymują „ziarenka”. Można nabyć w zakrystii różańce. A, w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.30, odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do sakr. eucharystii.

9. Ochotnicza Straż Pożarna w Głuszynie, serdecznie prosi o oddanie głosu na ich projekt zgłoszony do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. Numery tych projektów: IV.7; IV.10. Można głosować przez Internet lub w punktach w całym mieście.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. A, dla dzieci: Mały przewodnik katolicki i Mały Gość niedzielny. Można zakupić modlitewnik Róż Różańcowych w cenie 10 zł. w zakrystii.

Zmarła: Helena Dziurka z Głuszyny. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 9.00. A pogrzeb na cmentarzu miłostowskim o godz.11.20. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA DLA MINISTRANTÓW I MŁODZIEŻY

1. W tym tygodniu spotkanie do bierzmowania ma grupa 1 i 2 według podanego na Facebooku harmonogramu.

2. Osoby z klas 7 i 8, które przygotowują się do sakramentu bierzmowania spotykają się w kościele w piątek o godzinie 18:45.

3. W sobotę po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie ministrantów seniorów – czyli tych, którzy ukończyli gimnazjum lub szkołę podstawową.

4. Za tydzień będzie można nabyć nowy numer naszej parafialnej gazetki Apostoł.

5. Chłopców chcących zostać ministrantami zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 12:00 do zakrystii.

6. Spotkania dla młodzieży odbywają się w każdą niedzielę po wieczornej Eucharystii.