Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                                    XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                                    30.09.2018 r.

1. W miesiącu październiku, Nabożeństwa Różańcowe przez cały tydzień o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do tej przepięknej modlitwy. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na modlitwę różańcową o godz. 16.30.

2. W poniedziałek przeżywamy mały odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Uroczysta msza św. o godz. 18.00. Kazanie wygłosi ks. dziekan Janusz Molewski ze Starołęki. Zapraszam do udziału parafian w tym naszym święcie.

3. W I – czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Zakończona Apelem Jasnogórskim.

4. W I – piątek i I – sobotę miesiąca odwiedzimy chorych i starszych z komunią św. od godz. 8.30.

5. W sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Jako wynagrodzenie za zniewagi i bluźnierstwa ludzi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo o godz. 8.00. Zapraszamy.

6. Dzieci przygotowujące się do I-Komunii św. w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 12.30, przynoszą różańce do poświęcenia.

7. Rodziców, którzy pragną posłać dzieci do wczesnej komunii św. zapraszam w czwartek na godz. 19.00 na probostwo.

8. Krąg Biblijny dla wszystkich pragnących poznawać Słowo Boże w piątek o godz. 19.00. Spotkanie na probostwie.

9. Pielgrzymka do Częstochowy. Termin 23/24 listopada 2018 r. Wyjazd o godz. 14.00 w piątek z przed kościoła. Będziemy uczestniczyć w diecezjalnym zaproszeniu do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji w przyszłym roku. Koszt 95 zł od osoby. Zapisy z wpłatą w zakrystii lub biurze parafialnym.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny oraz dla dzieci: Mały przewodnik katolicki i Mały Gość niedzielny.

Zmarli: Beata Piasecka z Głuszyny. Pogrzeb, we wtorek o godz. 11.00. Wincenty Remlein z Babek. Pogrzeb się odbył w minionym tygodniu. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia dla Młodzieży i Ministrantów

1. Spotkanie młodzieży odbędzie się w piątek o godzinie 19:00. W tym tygodniu gromadzimy się na adoracji krzyża i grach planszowych.

2. Spotkanie dla ministrantów seniorów odbędzie się w sobotę o godzinie 19:00.

3. Zapraszamy chłopców, którzy ukończyli 7 rok życia do wspólnoty ministranckiej. Zbiórki odbywają się w niedziele o godzinie 12:00 w kościele.