Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                          XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                             06.10.2019 r. 

1. W miesiącu październiku, Nabożeństwa Różańcowe przez cały tydzień o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do tej przepięknej modlitwy. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na modlitwę różańcową o godz. 16.30.

2. Powstała III Róża Różańcowa Rodziców. Swoją działalność rozpoczyna od poniedziałku (wspomn. MB Różańcowej). Możliwe, że powstanie IV Róża, jeżeli będą chętni, mogą się zapisać w zakrystii.

3. Dziś dzieci przygotowujące się do I – Komunii św. będą miały poświęcenie różańców na mszy św. o godz. 12.30. A, spotkanie formacyjne dla dzieci, będzie w środę o godz. 19.35. Przynosimy na to spotkanie różańce.

4. Caritas Parafialny zapraszamy w czwartek na spotkanie, które odbędzie się o godz. 18.30 na probostwie.

5. Spotkanie grupy męskiej w czwartek w kościele na adoracji Najświętszego sakramentu od godz. 21.15 – 22.00. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn z naszej parafii do włączenia się do tej wspólnoty mężczyzn.

6. Pragnę przypomnieć parafianom o opłatach cmentarnych: wody i śmieci za ten rok. Cena się nie zmieniła wynosi 40 zł. Zapraszamy do biura parafialnego.

7. Dzieci przygotowujące się do I – Komunii św. po mszach św. w niedzielę otrzymują „ziarenka”.

8. W Przychodni lekarskiej na Głuszynie, odbędą się badania USG Dopplera przepływów szyjnych i kończyn dolnych, Tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. W najbliższą środę od godz. 8.00. Badania są odpłatne.

9. Proszę zapoznać się z pismem GEOPOZ – u w sprawie projektu operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków miasta Poznania dla obrębów: Krzesiny, Głuszyna, Głuszyna II, Piotrowo, Daszewice…itd. Wgląd osób zainteresowanych z możliwością wniesienia poprawek w GEOPOZ przy ul. Gronowej w Poznaniu w pokoju nr 103 (I-piętro) w terminie od 30.09 – 18.10.2019 r. w poniedziałki w godz. 9.00-17.00 w pozostałe dni od godz. 8.00-16.00. lub w Internecie na stronie: geopoz.pl. w zakładce aktualności oraz komunikaty

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. A, dla dzieci: Mały przewodnik katolicki i Mały Gość niedzielny. Można zakupić modlitewnik Róż Różańcowych w cenie 10 zł. w zakrystii. Nowy numer naszej gazetki parafialnej “Apostoł”.

Zmarła: Anna Jabłońska-Nowotko z Sypniewa. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00.

OGŁOSZENIA DLA MŁODZIEŻY I MINISTRANTÓW

  1. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 z grupy 1 i 2 odbywają się w tym tygodniu według podanego na Facebooku harmonogramu.
  2. Od poniedziałku poprzez stronę www.facebook.com/bierzmowanijakuba do grup będą mogli się zapisywać kandydaci z klas 7.
  3. W środę o godzinie 20:15 odbędzie się spotkanie redakcyjne naszej parafialnej gazetki Apostoł. Zapraszamy nowe osoby do jej współtworzenia.
  4. W sobotę o godzinie 10:00 odbędzie się zbiórka ministrantów.
  5. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów odbywa się w każdą niedzielę o godzinie 12:00. Zapraszamy chłopców, którzy ukończyli 6. rok życia.
  6. Spotkania duszpasterstwa młodzieży odbywają się w niedziele po wieczornej Eucharystii.
  7. Przed kościołem można nabyć nowy numer nasze parafialnej gazetki Apostoł.