Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                     XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                          07.10.2018 r.

1. W miesiącu październiku, Nabożeństwa Różańcowe przez cały tydzień o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do tej przepięknej modlitwy. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na modlitwę różańcową o godz. 16.30.

2. Dziś dzieci przygotowujące się do I – Komunii św. będą miały poświęcenie różańców na mszy św. o godz. 12.30. A, spotkanie formacyjne dla dzieci, będzie w środę o godz. 19.00. Przynosimy na to spotkanie różańce.

3. Caritas Parafialny zapraszamy w czwartek na spotkanie, które odbędzie się o godz. 18.30 na probostwie.

4. Centrum Zdrowia Rodziny mieszczące się przy Mostowej 12 w Kamionkach, zaprasza na BEZPŁATNE badania mammograficzne w których mogą uczestniczyć kobiety w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez NFZ. Badania odbędą się we wtorek 10.10.2018 r w godz. 14.00 – 18.00. Rejestracja pod Tel. 885 029 029.

5. Pielgrzymka do Częstochowy. Termin 23/24 listopada 2018 r. Wyjazd o godz. 14.00 w piątek z przed kościoła. Będziemy uczestniczyć w diecezjalnym zaproszeniu do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji w przyszłym roku. Koszt 95 zł od osoby. Zapisy z wpłatą w zakrystii lub biurze parafialnym.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny oraz dla dzieci: Mały przewodnik katolicki i Mały Gość niedzielny.

Zmarł: Michał Gromada z Głuszyny. Pogrzeb, odbył się w minionym tygodniu. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA DLA MŁODZIEŻY I MINISTRANTÓW

1. W poniedziałek na godzinę 19:00 zapraszamy młodzież 18+ na krąg biblijny i spotkanie integracyjne.

2.W środę na godzinę 19:00 zapraszamy młodzież i dorosłych chętnych redagować naszą parafialną gazetkę Apostoł.

3. W piątek na godzinę 19:00 zapraszamy młodzież na krąg biblijny i zapiekanki.

4. W sobotę o godzinie 10:00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę.

5. W sobotę 20 października w godzinach południowych odbędzie się wyjazd młodzieży na laserowy paintball. Zapisy za tydzień

6. W niedzielę 21 października w godzinach popołudniowych zapraszamy rodziców ministrantów z dziećmi na wyjazd do jednego z poznańskich klasztorów. Informacje w zakrystii.

7. Od poniedziałku młodzież z klas 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum będzie się mogła zapisywać drogą elektroniczną na spotkania w grupach poprzez stronę na Facebooku www.facebook.com/bierzmowanijakubalub rozesłane maila (prosimy o sprawdzenie skrzynek).