Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                        XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                     11 listopad 2018 r.

1. Dziś 11 listopada br.- Święto Niepodległości, na mszach św., będziemy modlić się za naszą Ojczyznę w 100 – lecie jej niepodległości. O godzinie 12.00 we wszystkich kościołach zabiją dzwony. Również o tej godzinie wszyscy Polacy jednoczą się we wspólnym śpiewie hymnu narodowego.

2. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na następny rok i wymienianki roczne.

3. Dzieci przygotowujące się do I – Komunii świętej, mają swoje spotkanie w kościele w środę o godz.19.00.

4. Szkolne Koło Caritasu w Daszewicach prosi o motki wełny, ponieważ p. Katechetka z uczniami i osobami chętnymi, pragnie zrobić na drutach: czapki, szaliki i rękawiczki i wysłać je na misje. Chętnych robienia na drutach zaprasza do szkoły 14.11. br. o godz. 14.00.

5. W dzisiejszą niedzielę, gościmy kleryka z ASD w Poznaniu. W tym dniu modlimy się o święte i liczne powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Kleryk po mszach św. tradycyjnie, zbierze ofiary przed kościołem na ASD.

6. Mamy jeszcze pięć miejsc wolnych na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 23.11, a powrót 24.11.br. Koszt 95 zł. Prosimy osoby, które się zapisały o opłacenie kosztów pielgrzymki.

7. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do: Sandomierz, Lwowa – 2 dni, Święty Krzyż, Kielce – Chęciny. termin wyjazdu 25 – 29.05.2019 r. Koszt 1130 zł. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

8. Parafia św. Antoniego organizuje pielgrzymkę do Francji. Termin od 29.06 – 11.07.2019. Jest możliwość, by nasza parafia się dołączyła. Koszt: 3390 +100 euro/os. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

9. W naszej parafii pragniemy powołać diakonię liturgiczną (czytanie Pisma świętego, modlitwy powszechnej na mszach świętych). Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do któregoś z księży lub osób świeckich którzy po mszach świętych, będą stali przed kościołem.

10. Za tydzień składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki . Gość niedzielny. Misyjne drogi. Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny.

OGŁOSZENIA DLA MŁODZIEŻY I MINISTRANTÓW

1. W tym tygodniu zapraszamy na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania  młodzież z klas 8, grupę 1 i 2.

2. W piątek zapraszamy młodzież na spotkanie o godzinie 19:00 W programie Krąg Biblijny i gry planszowe – można przynieść swoje ulubione.

3. W naszej parafialnej gazetce chcemy dodać dział o historii związanej z terenami, na których jest położona nasza parafia. Seniorów, którzy chcieliby podzielić się opowieściami o Głuszynie, Piotrowie, Sypniewie, Daszewicach i Babkach zapraszamy na sznekę z glancem i kawę zbożową w sobotę po wieczornej Mszy świętej na probostwo.