Parafia pw. św. Jakuba Większego Apostoła – Poznań

www.jakubapostol.pl                                                                    II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

                                                                                                                                              08.03.2020 r.

1. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 z udziałem dzieci. A dorosłych zapraszamy na godz. 17. 30.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali od I niedzieli Wielkiego Postu o godz.  16. 00. Kazania pasyjne w tym rok głosi ks. Oscar Nejman. Wikariusz parafii św. Antoniego ze Starołęki.

3. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na dzieło pomocy Ad Gentes (misje). A w przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I – Komunii św. w czwartek o godz. 19.00 w kościele. 
Z POWODU ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO SPOTKANIE ZOSTAJE ODWOŁANE.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn, organizowana przez parafialną grupę męską w czwartek od godz. 21.00 – 22.00. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii do włączenia się w adorację.

6. Caritas parafialny zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 18.30 na probostwo.

7. Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana przez naszą parafię, odbędzie się 03.04. br. Rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 19.30 (poprowadzi grupa męska), a o godz. 20.00 msza św. Szczegóły na plakacie.

8. Prośba policji, by nie stawiać samochodów – patrząc na kościół – po drugiej stronie na chodniku. Jak również z tyłu za dzwonnicą na trójkącie ( nie można blokować objazdu). Grozi to otrzymaniem mandatu.

9. Koperty na daninę diecezjalną zostały wyłożone na bocznych ołtarzach. Danina wynosi 1,70 zł. od osoby. W zakrystii można nabywać paschaliki w cenie 7 zł., które będzie można poświęcić w Wielką Sobotę na liturgii światła.

10. Przed kościołem można nabyć najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Apostoł. Koszt wydruku jednego egzemplarza wynosi 4,30.

11. Spotkanie redakcyjne Apostoła i miłośników historii naszej parafii odbędzie się we wtorek o godzinie 19:30.

12. Dzisiejsze spotkanie młodzieży rozpocznie się nabożeństwem gorzkich żali o godzinie 16:00 a zakończy Eucharystia o godzinie 18:00.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Miłujcie się (dwumiesięcznik). Misyjne Drogi. Modlitewnik św. Jan Paweł II –Apostoł Miłosierdzia-wydanie Jubileuszowe cena 15 zł.