Parafia pw. św. Jakuba Większego Apostoła – Poznań

www.jakubapostol.pl                                                                  IX NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                        03 czerwiec 2018 r.

1. Nabożeństwo do NSPJ, w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00. W soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17.45. Zapraszamy, wszystkich parafian do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie.

2. W przyszłą niedzielę, odbędzie się Marsz dla Życia. Rozpocznie się słowem wprowadzającym o godz. 15.15 na Pl. A. Mickiewicza. A, o godz. 15.30 wyruszy, marsz dla życia ulicami Poznania do Katedry. O godz. 17.00 zakończy się mszą świętą w Katedrze.

3. W środę, pół godziny przed mszą św. o godz. 17.00. Modlitwę różańcową poprowadzi VII Róża z Daszewic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W I – czwartek miesiąca, zakończenie oktawy Bożego Ciała i po mszy św. o godz. 18.00, adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 21.00. Zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy parafian.

5. Procesja Eucharystyczna w czasie oktawy Bożego Ciała, po mszy św. o godz. 18.00 do czwartku. A, w piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, msze św. w tym dniu o godz. 10.00; 17.00; 18.00 – z procesją dookoła kościoła. Bardzo proszę, Panów niosących baldachim. Dziewczynki sypiące kwiatki, służbę liturgiczną, niosących sztandary i wszystkich parafian do uczestnictwa, by oddać cześć Jezusowi Eucharystycznemu.

6. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za Niepodległość. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc rodzinom syryjskim.

7. Pielgrzymka do Wilna, Gietrzwałdu, św. Lipki itd. Wyrusza z naszej parafii autokarem z przed kościoła w sobotę o godz. 6.00. Zabrać ze sobą dowody osobiste.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

OGŁOSZENIA MŁODZIEŻOWE I MINISTRANCKIE

  1. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów odbywa się w każdą niedzielę o godzinie 12:00 – zapraszamy chłopców, którzy byli u pierwszej Komunii.
  2. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19:00. Podczas zbiórki zostaną wręczone nagrody dla najgorliwszych ministrantów naszej parafii.
  3. Młodzież do 18 roku życia zapraszamy w piątek na godzinę 19:00 na spotkanie przy ognisku.
  4. Młodzież z klas 2 gimnazjalnych zapraszamy na indywidualne rozmowy z ks. Marcinem. Szczegóły i zapisy na Facebooku poprzez stronę bierzmowanijakuba
  5. Spotkania dla młodzieży 18 plus odbywają się w niedziele po Eucharystii o godzinie 18:00. Tematem spotkań jest Apokalipsa św. Jana.
  6. Organizujemy wyjazd młodzieży na Paradiso do Gostynia w dniach 26-30 czerwca. Koszt uczestnictwa 160 złotych. Zapisy i informacje w zakrystii (decyduje kolejność zgłoszeń).
  7. Organizujemy wyjazd dla młodzieży do francuskiej wioski Taize w dniach 21-30 lipca. Koszt wyjazdu 680 złotych. Zapisy i szczegóły w zakrystii (decyduje kolejność zgłoszeń).
  8. 16 czerwca “Piknik w terenie”. W programie: przejazd specjalnym pociągiem do Wolsztyna, zwiedzanie parowozowni, przejazd pociągiem retro, zwiedzanie skansenu rolnictwa, piknik. W sposób szczególny zapraszamy całe rodziny do udziału w wydarzeniu. Zapisy w zakrystii. Koszt wynosi 49 PLN od osoby.