Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                         NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA

                                                                                                                       PAŃSKIEGO

                                                                                                                  02 czerwiec 2019 r.

1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w miesiącu czerwcu w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00. Natomiast w sobotę i niedzielę o godz. 17. 45 i następnie msza św.

2. W środę w kościele modlitwę różańcową prowadzi I Róża Różańcowa z Głuszyny o godz. 16.30. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

3. W I – czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00. Zakończenie adoracji, Apelem Jasnogórskim.

4. W I – piątek miesiąca po mszy św. o godz. 17.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu odwiedzę chorych i starszych z komunią św. od godz.8.30.

5. Dzieci przygotowujące się do I – Komunii świętej:

  • środa – godz. 19.00 – przygotowanie organizacyjne do uroczystości komunijnej
  • czwartek – godz. 19.00 – II spowiedź św. dzieci przed przyjęciem Komunii św.
  • piątek – godz. 19.00 – 20.00 – spowiedź dla rodziców i chrzestnych
  • sobota – godz. 19.00 – sprzątanie przez rodziców kościoła i terenu przed kościołem

6. W przyszłą niedzielę – Zesłania Ducha Świętego, msze św. z racji przypadającej I-Komunii św.o godz.:8:00; 9:40; 10:45; 12:00 – I-Komunia Święta; 18:00.

7. Na UAM WT w czerwcu, odbywają się zapisy na Katechistów. Chętnych parafian, którzy chcieliby się bardziej zaangażować w życie parafii zachęcam do zgłoszenia się. Dodatkowe informacje u księży z parafii.

8. Pragnę podziękować wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do uświetnienia przez swoje zaangażowanie i włożoną pracę do tak pięknego przeżycia Nawiedzenia Matki Bożej w ikonie Jasnogórskiej w naszej Głuszyńskiej Parafii. I, wam drodzy parafianie, którzy przybyliście tak licznie na spotkanie z naszą Matką – Maryją. Dziękuję!

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość niedzielny. Miłujcie się.

Zmarł: Adam Nosek z Daszewic . Pogrzeb, odbył się w minionym tygodniu. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA DLA MŁODZIEŻY I MINISTRANTÓW

1. W dniach 1-5 lipca organizujemy półkolonie dla dzieci. Koszt uczestnictwa wynosi 350 złotych. Więcej informacji znajduje się w gablocie oraz w formularzu do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/1TTy89w13V6lag_cjj5y43Y1rkGh0njK8Dr7or-LvOGU/edit

2. W dniu 6 lipca organizujemy spływ kajakowy dla młodzieży i rodzin z dziećmi. Koszt uczestnictwa wynosi 130 złotych od osoby. Więcej informacji w gablocie oraz w formularzu do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/14bjR-tklCu9dJX6Vo9QszdcPFUSBFOfoBpBZK5znM8Y/edit

3. W każdą niedzielę zapraszamy młodzież na spotkanie na godzinę 19:00.

4. Młodzież chętna wyjechać na zlot młodzieży Paradiso do Gostynia w dniach 25-29 czerwca proszona jest o kontakt z ks. Marcinem.