Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                                     V NIEDZIELA WIELKANOCNA

                                                                                                                                        29 kwiecień 2018 r.

1. Dziś przeżywamy niedzielę modlitwy o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Gościmy kleryków z ASD, którzy na każdej mszy św. dzieli się będą radością powołania. A, po mszach, tradycyjnie zbiorą ofiary na utrzymanie ASD w Poznaniu, które utrzymuje się z naszych ofiar.

2. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie, odbywają się po mszy św. o godz. 17.00. W soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17.30. A, w sobotę dodatkowo o godz. 21.00, Apel Jasnogórski w kościele. Natomiast w Daszewicach przy figurze Matki Bożej o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tym tradycyjnym nabożeństwie.

3. W czwartek, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę.

4. W środę, pół godziny przed mszą św. o godz. 17.00. Modlitwę różańcową poprowadzi VI Róża z Daszewic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W I – czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Zakończenie adoracji, apelem Jasnogórskim.

6. Z racji I – piątku miesiąca spowiedź św. w kościele od godz. 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego miłosierdzia po mszy św. o godz. 17.00. Przed mszą św. o godz. 18.00, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W tym dniu jesteśmy zwolnieni od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w piątek i sobotę od godz. 8.30.

8. Zespół 33 z Poznania to grupa ludzi pragnących przez muzykę oddać chwałę. Nasze osiągnięcia – płyty: Jezus Królem Chwały – pierwszy album zespołu. Płyta, otrzymała wyróżnienie FENIKSA 2014 w kategorii: muzyka chrześcijańska. Perła – drugi album zespołu na 100 lecie Objawień Fatimskich. Płyta ukazała się 13.10.2017 dokładnie 100 lat po ostatnim Objawieniu w Fatimie. Album jest piękny zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie – do okładki oko przyciąga śliczna, pełna symboliki akwarela, obrazująca matkę prowadzącą dziecko z ciemności ku światłu. To płyta, z której bije ciepło, świeżość, różnorodność, oraz  kompozycyjna i tekstowa dojrzałość – jednym słowem : wyjątkowa perła!”. Koncert w przyszłą niedzielę w kościele o godz. 16.00. Zapraszamy. Będzie możliwość zakupu płyty w cenie 25 zł.

9. Organizujemy wyjście młodzieży od 13 roku życia na mecz Lech – Jagiellonia Białystok w dniu 9 maja. Zapisy tylko jeszcze dziś w zakrystii po Mszy świętej. Cena biletu 25 złotych.

10. Organizujemy wyjazd młodzieży na Paradiso do Gostynia w dniach 26-30 czerwca. Koszt uczestnictwa 160 złotych. Zapisy i informacje w zakrystii (decyduje kolejność zgłoszeń).

11. Organizujemy wyjazd dla młodzieży do francuskiej wioski Taize w dniach 22-29 lipca. Koszt wyjazdu 680 złotych. Zapisy i szczegóły w zakrystii (decyduje kolejność zgłoszeń).

12. Zapraszamy młodzież w piątek na Eucharystię o 18:30 i spotkanie z Biblią przy ognisku, zakończymy pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

13. Spotkania młodzieży w wieku 18+ w każdą niedzielę po wieczornej Eucharystii, temat dzisiejszego spotkania – powołania męskie i żeńskie w Kościele (mogą przyjść także zakochani).

14. Spotkanie ministrantów młodszych i starszych z klerykami odbędzie się dzisiaj o godzinie 17:00. A, we wtorek ministrantów zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. A po niej na ognisko z kiełbaskami przed probostwem,

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość niedzielny.

Zmarł: Henryk Górka z Głuszyny. Pogrzeb, się odbył. Małgorzata Łuczak z Głuszyny. Msza św. pogrzebowa i pogrzeb w środę o godz. 11.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…